-
Android
اندرويد 7.1 نوجا -
5.5″
5.5 بوصة -
4G
2G / 3G / 4G -
16MP
16 MP, f/2.0, phase detection autofocus, dual-LED... -
3GB RAM
32 GB -
دعم شرحتين
Nano-SIM - يعملان في نفس الوقت
غير متاح
تقييم المنتج
(327 تقييم)
موصفات Nokia 6
| الموصفات الاساسية | |
|---|---|
| الحجم | 154 x 75.8 x 7.9 mm |
| الوزن | 169 جرام |
| الألوان بالأسواق | اسود,فضي |
| الشاشة | |
|---|---|
| نوع الشاشة | IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors |
| مساحة الشاشة | 5.5 بوصة |
| دقة الشاشة | 1080 x 1920 pixels |
| حماية الشاشة | Corning Gorilla Glass 3 |
| دعم اللمس المتعدد | نعم |
| الشبكة | |
|---|---|
| دعم 2G | نعم |
| دعم 3G | نعم |
| دعم 4G-LTE | نعم |
| دعم 5G | لا |
| دعم HSCSD | لا |
| دعم EDGE | نعم |
| دعم GPRS | نعم |
| الاتصال | |
|---|---|
| دعم WLAN | نعم |
| دعم بلوتوث | نعم |
| GPS دعم | نعم |
| NFC دعم | نعم |
| دعم راديو Fm | نعم |
| دعم USB | نعم |
| معلومات عن الكاميرا | |
|---|---|
| دعم الكاميرا | 16 MP, f/2.0, phase detection autofocus, dual-LED (مزدوج) |
| دعم فلاش | نعم |
| كاميرا امامية | نعم |
| موصفات الكاميرة الامامية | 8 MP, f/2.0, 1.12 µm pixel size, 1080p |
| مساحة الذاكرة | |
|---|---|
| الذاكرة الخارجية | microSD, up to 256 GB - يستخدم مدخل شريح 2 |
| الذاكرة الداخلية | 32 GB |
| الرامات | 3 GB |
| نظام التشغيل | |
|---|---|
| نظام التشغيل | اندرويد 7.1 نوجا |
| نوع نظام التشغيل | Android |
| Chipset | Qualcomm MSM8937 Snapdragon 430 |
| CPU | Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53 |
| GPU | Adreno 505 |
| معلومات أخري | |
|---|---|
| الرسائل | SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM |
| المتصفح | HTML5 |
| معلومات عن البطارية | غير قابلة للازالة Li-Ion 3000 mAh |
| قدرة البطارية في التحدث | حتي 18 ساعة |
| قردة البطارية في الوضع العادي | حتي 768 ساعة |
| الخصائص | |
|---|---|
| دعم شرحتين | نعم |
| الشريحة | Nano-SIM - يعملان في نفس الوقت |
| نوع النغمات | MP3 / WAVE |
| مخرج صوت 3.5mm jack | نعم |
| الاهتزاز | نعم |
| دعم انفراريد | لا |
| حماية بالبصمة Fingerprint | نعم |
| مكان البصمة | بالامام |
ملحوظة : لا يمكننا ان نضمن ان تكون المعلومات
في هذه الصفحه صحيحة 100%
مميزات و عيوب Nokia 6
مميزات نوكيا 6
- رمات 3 جيجا مناسبة للاستخدام الشاق و استخدام اكثر من تطبيق في نفس الوقت.
- بطارية بسعة 3000 ملي امبير.
- كاميرة خلفية 16 ميجا مميزة لهواة التصوير.
- فلاش من نوع ليد مزدوج.
عيوب نوكيا 6
- الذاكرة الاضافية تستخدم مدخل الشريحة الثانية لا يمكنك استخدام شرحتية و الذاكرة الاضافية في نفس الوقت.
أحدث موبايلات من نوكيا
Info
تلك الخدمة مخصصة للأعضاء فقط
التسجيل بالموقع
حتي تسطيع الاستفادة و المشاركة في الموقع يجب ان يكون لديك حساب علي موقعنا. خطوات بسيطة يمكننا من خلالها انشاء حساب علي موقعنا.
انشاء حساب جديددخول الاعضاء
اذا كان يتوفر لديك حساب علي موقعنا يمكنك تسجيل الدخول بحسابك مباشرة.
دخول الاعضاء
أو الدخول السريع عبر
مواضيع و اراء عن Nokia 6
mehany
2017-12-15 (10:41:52PM)
الموقع ليه لحد دلوقتي منزلش جهاز نوكيا 7 ونوكيا 8 ونوكيا 216 واجهزة تانيه لحد دلوقتي
KingR
2017-11-07 (04:06:07AM)
حد اشتري الموبايل، ياريت تقولولنا انطبعاتكم عنه، وسعرة كام واماكن الشراء. شكرا وجزاكم الله خيراً
Mahmoud Samir
2017-12-30 (05:57:14AM)
الماتريال بتاعه عالي جدا ودي اكتر ميزه الشاشه الوانها كويسه الكاميرا في المتوسط مش وحشه يعني اللي يميزه ان الاندرويد اقرب الي الخام ومدعوم مباشره من جوجل الصوت بتاعه كويس بس لو حضرتك هيفي يوزر يبقي مش هينفعك
mehany
2017-08-06 (11:55:32PM)
هينزل امتي ؟
