-
Android
Android OS, v5.0.x (Lollipop) -
5.0″
5.0 بوصة -
4G
2G / 3G / 4G -
20.7 MP,...
-
3GB RAM
32 GB -
2840mAh
Li-Po 2840 mAh, non-removable غير قابلة للازالة
غير متاح
تقييم المنتج
(361 تقييم)
موصفات HTC One M9
| الموصفات الاساسية | |
|---|---|
| الحجم | 144.6 x 69.7 x 9.6 mm (5.69 x 2.74 x 0.38 in) |
| الوزن | 157 جرام |
| الألوان بالأسواق | Gunmetal Gray, Amber Gold, Silver/Rose gold, Gold/Pink |
| الشاشة | |
|---|---|
| نوع الشاشة | Super LCD3 capacitive touchscreen, 16M colors |
| مساحة الشاشة | 5.0 بوصة |
| دقة الشاشة | 1080 x 1920 pixels, 16:9 ratio (~441 ppi density) |
| دعم اللمس المتعدد | لا |
| الشبكة | |
|---|---|
| دعم 2G | نعم |
| دعم 3G | نعم |
| دعم 4G-LTE | نعم |
| دعم 5G | لا |
| دعم HSCSD | نعم |
| دعم EDGE | نعم |
| دعم GPRS | yes |
| الاتصال | |
|---|---|
| دعم WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot |
| دعم بلوتوث | v4.1, A2DP, apt-X |
| GPS دعم | نعم |
| NFC دعم | نعم |
| دعم راديو Fm | نعم |
| دعم USB | نعم |
| معلومات عن الكاميرا | |
|---|---|
| دعم الكاميرا | 20.7 MP, 5376 x 3752 pixels, autofocus, dual-LED (dual tone) flash |
| دعم فلاش | نعم |
| كاميرا امامية | نعم |
| موصفات الكاميرة الامامية | 4 MP, 1080p@30fps, HDR |
| مساحة الذاكرة | |
|---|---|
| الذاكرة الخارجية | microSD, up to 128 GB |
| الذاكرة الداخلية | 32 GB |
| الرامات | 3 GB |
| نظام التشغيل | |
|---|---|
| نظام التشغيل | Android OS, v5.0.x (Lollipop) |
| نوع نظام التشغيل | Android |
| CPU | Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 & Quad-core 2 GHz Cortex-A57 |
| معلومات أخري | |
|---|---|
| الرسائل | SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email |
| المتصفح | HTML5 |
| معلومات عن البطارية | Li-Po 2840 mAh, non-removable غير قابلة للازالة |
| قدرة البطارية في التحدث | حتي 25 ساعة |
| قردة البطارية في الوضع العادي | حتي 391 ساعة |
| الخصائص | |
|---|---|
| دعم شرحتين | لا |
| الشريحة | Nano-SIM |
| نوع النغمات | MP3, WAV |
| مخرج صوت 3.5mm jack | نعم |
| الاهتزاز | نعم |
| دعم انفراريد | لا |
| حماية بالبصمة Fingerprint | لا |
| مكان البصمة | لا يوجد |
ملحوظة : لا يمكننا ان نضمن ان تكون المعلومات
في هذه الصفحه صحيحة 100%
أحدث موبايلات من أتش تي سي
Info
تلك الخدمة مخصصة للأعضاء فقط
التسجيل بالموقع
حتي تسطيع الاستفادة و المشاركة في الموقع يجب ان يكون لديك حساب علي موقعنا. خطوات بسيطة يمكننا من خلالها انشاء حساب علي موقعنا.
انشاء حساب جديددخول الاعضاء
اذا كان يتوفر لديك حساب علي موقعنا يمكنك تسجيل الدخول بحسابك مباشرة.
دخول الاعضاء
أو الدخول السريع عبر
مواضيع مميزة عن موبايل HTC One M9
مواضيع و اراء عن HTC One M9
temoooo
2015-07-06 (07:08:34PM)
انا عايز افهم يا جماعه ايه الانتحار اللي حصل في سعر الM8 ده
الجهاز جديد ب 3600 ده ازاي يعني
ده كده نزل بتاع 700 ج مره واحده
بجد حرام يعني
الجهاز جديد ب 3600 ده ازاي يعني
ده كده نزل بتاع 700 ج مره واحده
بجد حرام يعني
BlackCrow
2015-08-09 (10:21:18AM)
ده بسبب نزول الهاتف الجديد ال M9 فبتالي الموبايل إللي قبله سعره بيرخص .
daliaakram
2015-05-25 (06:11:07PM)
m8 او m9 ايهما افضل يعي في فرق كبير بينهم
atef50
2015-05-28 (06:40:35AM)
M8 وماتدفعش فرق زياده ع الفاضي وانا بكلمك عن تجربه
atef50
2015-05-28 (06:42:28AM)
اسف ماخدتش بالي من اسم حضرتك استاذه داليا
daliaakram
2015-06-20 (12:33:18AM)
شكرا علي الرد
المساحة الداخلية والرامات و السرعة والتحديثات مش فارقة كتير وللا ايه بالضبط
المساحة الداخلية والرامات و السرعة والتحديثات مش فارقة كتير وللا ايه بالضبط
essimessi
2015-05-09 (06:00:20PM)
يوجد لدينا بالتقسيط على 12 شهر بدون مقدم
mohamed17
2015-07-21 (01:17:27AM)
ايه المطلوب لو انا حبيت اخد موبايل z2 بالتقسيط وهيكون نظامه ايه وسعره كام
atef50
2015-05-02 (09:04:02PM)
هعرض على حضراتكم من واقع تجربه 15 يوم كامل للموبايل وشفت ناس بتسئل كتير عن الموبايل ومحتاره تشتريه ولا لا وخاصه اللى معاهم M8 واللى جربوه قبل كده
1- الشكل اكيد مفيش حد هيختلف عليه انه اجمل من القديم وكنت اتمنى استايل مختلف لان كده ملل من M7 الى M9 تحس انه استايل واحد مع اختلافات لاتذكر
2-الرمات 3 جيجا صاروخ لا تهنيج ولا تاخيرعملاق
3-الواجهه ممتازه مع لولى بوب
4- الشركه عملت فى الواجهه اكتر من موضوع ودى حركه ذكيه جدا بحيث تغير الموضوع يتغير شكل الموبايل كامل يعنى تحس انك غيرت الموبايل كامل عجبتنى جدا راى شخصى
5-الصوت ذى باقى اجهزه HTC
6-البطاريه M8 افضل مع انها 2600 وده 2840
7- الكميرا وما ادراك ما الكميرا ياااااااااااااااااااااااااه 20.7 ميجا بيكسل ذى الزفت وغيرت كل الاوضاع كميرا العام الماضى افضل وبمراحل كان معايا هواوى G7 افضل من ده فى النهار تفاصيل 8 ميجا بيكسل تحديدا وفى الليل لو معاك اصحاب وعايزين يشوفوا الكمير بالليل ما عليك الا ان تدعى انك نسيت موبايلك فى البيت او انه فصل منك شحن عشان ماتحرجش نفسك الالترا بيكسل ممتاااازه بالمقارنه بالموبايل ده
واوعى حد يقولك جاى تحديت للكميرا جالى3تحديثات التحديث الاول 300 ميجا ده طبعا مش للكميرا ده لمعالجه السخونه وفعلا اتحلت المشكله والتحديث التانى 90 ميجا للكميرا ولم يتغير شئ بالعكس بيقلل اداء المعالج وتحديث ثالث موجود عندى فى الاشعارات لسه جاى من ساعه
المهم لو انت عايز موبايل احدث من السنه اللى فاتت ولسه معاك الموبايل خليه معاك ودى نصيحه من اخ
ولو مش فارقه معاك الكميرا والبطاريه ودول يعتبرو اهم حاجه فكر براحتك وانا جربت الموبايل تجربه كامله واستنيت لما اعرف كل حاجه فيه
ولو عايز تسال فى اى حاجه انا موجود
1- الشكل اكيد مفيش حد هيختلف عليه انه اجمل من القديم وكنت اتمنى استايل مختلف لان كده ملل من M7 الى M9 تحس انه استايل واحد مع اختلافات لاتذكر
2-الرمات 3 جيجا صاروخ لا تهنيج ولا تاخيرعملاق
3-الواجهه ممتازه مع لولى بوب
4- الشركه عملت فى الواجهه اكتر من موضوع ودى حركه ذكيه جدا بحيث تغير الموضوع يتغير شكل الموبايل كامل يعنى تحس انك غيرت الموبايل كامل عجبتنى جدا راى شخصى
5-الصوت ذى باقى اجهزه HTC
6-البطاريه M8 افضل مع انها 2600 وده 2840
7- الكميرا وما ادراك ما الكميرا ياااااااااااااااااااااااااه 20.7 ميجا بيكسل ذى الزفت وغيرت كل الاوضاع كميرا العام الماضى افضل وبمراحل كان معايا هواوى G7 افضل من ده فى النهار تفاصيل 8 ميجا بيكسل تحديدا وفى الليل لو معاك اصحاب وعايزين يشوفوا الكمير بالليل ما عليك الا ان تدعى انك نسيت موبايلك فى البيت او انه فصل منك شحن عشان ماتحرجش نفسك الالترا بيكسل ممتاااازه بالمقارنه بالموبايل ده
واوعى حد يقولك جاى تحديت للكميرا جالى3تحديثات التحديث الاول 300 ميجا ده طبعا مش للكميرا ده لمعالجه السخونه وفعلا اتحلت المشكله والتحديث التانى 90 ميجا للكميرا ولم يتغير شئ بالعكس بيقلل اداء المعالج وتحديث ثالث موجود عندى فى الاشعارات لسه جاى من ساعه
المهم لو انت عايز موبايل احدث من السنه اللى فاتت ولسه معاك الموبايل خليه معاك ودى نصيحه من اخ
ولو مش فارقه معاك الكميرا والبطاريه ودول يعتبرو اهم حاجه فكر براحتك وانا جربت الموبايل تجربه كامله واستنيت لما اعرف كل حاجه فيه
ولو عايز تسال فى اى حاجه انا موجود
AHMED11REFAAT
2015-05-03 (06:07:53AM)
شكرا علي تقرير ده فعلا موبيل سئ في كاميرا بي اراء كل مستخدمين
daliaakram
2015-05-25 (06:17:13PM)
يعني لو لسه هاشتري m8او m9
islamgamal
2015-05-26 (02:01:53PM)
مع احترامي الكامل لكلام حضرتك يا استاذ atef50 بس انا شايف الموبايل اللي اثبت انه قوي حتي الان ف htc one هو ال m7 علي جميع الاشكال كا شكل وسعه وكاميرا برغم انها 4 ميجابيكسل بخاصية الالترا بيكسل وحضرتك اكيد عارف ان الكاميرا بالذات مش بالميجا يعني مش 20 ميجا ولا 15 ولا 30 بالبكسل فا انا من وجهة نظري انه الاضل حتي الان بالرغم من نزول ال m8 ومؤخرا m9
atef50
2015-05-28 (06:51:46AM)
استاذ اسلام اتاكد من كلامي انا بقول سلسله one كلها متشابهة m7 اليm9 مع اختلافات بسيطه في الشكل وليس بالمواصفات وده بيحسسك انك ماشترتش جديد وشرفني ردك يا باشا
يوجد المزيد من الردود, شاهد
جميع الردود
ahmedshehab
2015-04-28 (01:58:34PM)
htv one m9 او glaxy s6
mahawa
2015-04-12 (06:02:13PM)
لو سمحتوا هو ليه اللون الجراى أرخص من اللون الفضى أنا سألت ف أكتر من مكان و كله بيقول تقريبا نفس الاسعار و دايما الفضى أغلى.
mabd2010c
2015-04-06 (02:19:35AM)
الجهاز فعلا كان بيسخن عند الفتح لاول مرة ولكن هتلاقى فيه تحديث مساحته حوالى 300 ميجا بعد التحديث هتلاقى الجهاز بقى زى الفل
وبالنسبة للكميرا بصراحة اروع كميرا شفتها حتى الان وافضل من كميرا نوت4 و z3
الكميرا الاماميه دى بقى مفاجاة اقسم بالله روعه روعه جدا
وبالتوفيق
وبالنسبة للكميرا بصراحة اروع كميرا شفتها حتى الان وافضل من كميرا نوت4 و z3
الكميرا الاماميه دى بقى مفاجاة اقسم بالله روعه روعه جدا
وبالتوفيق
mabd2010c
2015-04-04 (01:47:12AM)
انا اقيم الجهاز بعد ان اشتريته اول امس
الجهاز تحفة بمجرد الامساك به سلس جدا الكميرا الامامية والخلفيه اقوى كاميرا حاليا فى السوق
ملحوظة هامة عند تشغيل الجهاز لاول مرة هتحس بسخونه لكن يوجد ابديت بمجرد الحول قم بالتحديث هتلاقى بعدها الامور ممتازة جدا
تصميم الجهاز ممتاز اداد الجهاز والبطارية يوم كامل من الشغل والانترنت والاتصال
ملحوظة هامة الانترنت على الجهاز دا سواء واى فاى او 3جى فوق ما تتخيل سريع جدا جدا
الصوى رهيب جدا وواقعى
عرض الافلام والصور ممتاز جدا
اوبشن الجهاز الداخلى والتطبيقات والحركات تغييرات جذرية وممتازة جدا انا اعطى الجهاز تقييم 9.5 من 10
ملحوظة اللى حابب يشترى جهاز انا عندى 3 بضمان محلى جوفى ترونيك
بالتوفيق
الجهاز تحفة بمجرد الامساك به سلس جدا الكميرا الامامية والخلفيه اقوى كاميرا حاليا فى السوق
ملحوظة هامة عند تشغيل الجهاز لاول مرة هتحس بسخونه لكن يوجد ابديت بمجرد الحول قم بالتحديث هتلاقى بعدها الامور ممتازة جدا
تصميم الجهاز ممتاز اداد الجهاز والبطارية يوم كامل من الشغل والانترنت والاتصال
ملحوظة هامة الانترنت على الجهاز دا سواء واى فاى او 3جى فوق ما تتخيل سريع جدا جدا
الصوى رهيب جدا وواقعى
عرض الافلام والصور ممتاز جدا
اوبشن الجهاز الداخلى والتطبيقات والحركات تغييرات جذرية وممتازة جدا انا اعطى الجهاز تقييم 9.5 من 10
ملحوظة اللى حابب يشترى جهاز انا عندى 3 بضمان محلى جوفى ترونيك
بالتوفيق
khalednada
2015-04-04 (02:51:37PM)
طيب الجهاز عامل كام لو حبيت اخد واحد وانت مين وهتجيبهولي ازاي
وبالنسبه لموضوع السخونيه فهمني معلومات اكتر ومتشكر يا باشا
وبالنسبه لموضوع السخونيه فهمني معلومات اكتر ومتشكر يا باشا
kimo73
2015-04-05 (03:11:32PM)
كل الفيديوهات عن الجهاز بتقول أن الكاميرا سيئه وأن الموب ده بيسخن يا ريت تفدنا بعد التجربه
ضحى من مصر
2015-04-02 (05:31:38PM)
محتاره بين اتش تي سي m9 و بين سامسونج s6 ايدج
ارجو الرد سريعا
ارجو الرد سريعا
BlackCrow
2015-04-02 (06:45:32PM)
شاشة S6 edge 5.1 , شاشة ال M9 5 إنش , كثافة البيكسلات في ال 6 Edge أعلى 577 ppi , مساحة الشاشة بالنسبة لجسم الهاتف في ال 6 Edge هي 71% , الكاميرا في ال HTC M9 أفضل 20.7 ميجابيكسل , الرامات 3 جيجا في الموبايلين , البروسيسور في ال M9 سناب دراجون 810 , أما في ال S6 Edge معالج سامسونج إكسينوس 7420 ,
بطارية ال M9 .. سعة 2840 مللي أمبير ,
بطارية ال S6 Edge .. سعة 2600 مللي أمبير ,
دول أهم الفروقات بين الهاتفين .
بطارية ال M9 .. سعة 2840 مللي أمبير ,
بطارية ال S6 Edge .. سعة 2600 مللي أمبير ,
دول أهم الفروقات بين الهاتفين .
mabd2010c
2015-04-06 (02:22:47AM)
m9 عن تجربة شخصية واى استفسار بخصوص الفرق والسعر موجود
يالتوفيق
يالتوفيق
mohamed66
2015-04-01 (07:21:53AM)
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته…
ياتري مين اول واحد هايدينا تقييم شامل بعد التجربة العمليه وليس الكلام علي الورق او الفيديوهات اللي علي اليوتيوب لهذا الموبايل… وحد يعرف حاجه علي ال HTC E9 بلس
ياتري مين اول واحد هايدينا تقييم شامل بعد التجربة العمليه وليس الكلام علي الورق او الفيديوهات اللي علي اليوتيوب لهذا الموبايل… وحد يعرف حاجه علي ال HTC E9 بلس

