-
Android
Android OS, v2.3 (Gingerbread) -
2.6″
2.6 بوصة -
3G
2G / 3G -
5 MP, 25...
-
GB RAM
512 MB ROM, 512 MB RAM -
1250mAh
Li-Po 1250 mAh, قابلة للازالة
غير متاح
تقييم المنتج
(1158 تقييم)
موصفات HTC ChaCha
| الموصفات الاساسية | |
|---|---|
| الحجم | 114.4 x 64.6 x 10.7 mm |
| الوزن | 120 جرام |
| الألوان بالأسواق | اسود,فضي |
| الشاشة | |
|---|---|
| نوع الشاشة | TFT touchscreen, 256K colors |
| مساحة الشاشة | 2.6 بوصة |
| دقة الشاشة | 480 x 320 pixels, 3:2 ratio (~222 ppi density) |
| دعم اللمس المتعدد | لا |
| الشبكة | |
|---|---|
| دعم 2G | نعم |
| دعم 3G | نعم |
| دعم 4G-LTE | لا |
| دعم 5G | لا |
| دعم HSCSD | لا |
| دعم EDGE | نعم |
| دعم GPRS | نعم |
| الاتصال | |
|---|---|
| دعم WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot |
| دعم بلوتوث | Yes, v3.0 with A2DP |
| GPS دعم | نعم |
| NFC دعم | لا |
| دعم راديو Fm | نعم |
| دعم USB | نعم |
| معلومات عن الكاميرا | |
|---|---|
| دعم الكاميرا | 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash |
| دعم فلاش | نعم |
| كاميرا امامية | نعم |
| مساحة الذاكرة | |
|---|---|
| الذاكرة الخارجية | microSD |
| الذاكرة الداخلية | 512 MB ROM, 512 MB RAM |
| نظام التشغيل | |
|---|---|
| نظام التشغيل | Android OS, v2.3 (Gingerbread) |
| نوع نظام التشغيل | Android |
| CPU | 800 MHz processor |
| معلومات أخري | |
|---|---|
| الرسائل | SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM |
| المتصفح | HTML |
| معلومات عن البطارية | Li-Po 1250 mAh, قابلة للازالة |
| قدرة البطارية في التحدث | حتي 7:30 ساعات |
| قردة البطارية في الوضع العادي | حتي 430 ساعة |
| الخصائص | |
|---|---|
| دعم شرحتين | لا |
| الشريحة | لا |
| نوع النغمات | MP3, WAV |
| مخرج صوت 3.5mm jack | نعم |
| الاهتزاز | نعم |
| دعم انفراريد | لا |
| حماية بالبصمة Fingerprint | لا |
| مكان البصمة | لا يوجد |
ملحوظة : لا يمكننا ان نضمن ان تكون المعلومات
في هذه الصفحه صحيحة 100%
فيديو عن موبايل HTC ChaCha
أحدث موبايلات من أتش تي سي
Info
تلك الخدمة مخصصة للأعضاء فقط
التسجيل بالموقع
حتي تسطيع الاستفادة و المشاركة في الموقع يجب ان يكون لديك حساب علي موقعنا. خطوات بسيطة يمكننا من خلالها انشاء حساب علي موقعنا.
انشاء حساب جديددخول الاعضاء
اذا كان يتوفر لديك حساب علي موقعنا يمكنك تسجيل الدخول بحسابك مباشرة.
دخول الاعضاء
أو الدخول السريع عبر
مواضيع و اراء عن HTC ChaCha
AsmaavanGogh
2014-05-14 (10:43:46PM)
انا عاجبني جدا وحد اعرفو فضلو ليا وقال انو جميل جدا ويعيش وحلو اشتريه ولا لا انا التعليقات قريتها نصها بيقولو شعر فيه والنص التاني بيكرهو
kurtangle
2014-02-14 (06:32:58PM)
للبيع موبايل تشا تشا علي 650 جنيه حالته قمه في الروعه بمحتوياته علبه شاحن سماعات اللي عيز يشتري يتواصل معايا هنا
adhamToon
2014-01-20 (08:53:08PM)
الموبيل دة وحش جداااااااا
بجد محدش يجيبه
الموبيل كان معايه كان بيسخن لدرجت اني مكنتش بقدر امسكه
و كمان المساحه بتعته وحشه جدا يادوب الفيس وبرنامج كمان
و البطاريه مع النت عايزة تتشحن كل ساعه
و صوت السماعه الخارجيه بتعته وحشه جداااااااا
بس الميزة الوحيده اللى فيه واللى كانت عجبانى الكى باد بتعته حلوه اوى
انا بعته ب600 جنيه بعد مشتريته ب 20 يوم بالظبط وجبت لوميا 820 حاسس بفرق كبييير
بجد محدش يجيبه
الموبيل كان معايه كان بيسخن لدرجت اني مكنتش بقدر امسكه
و كمان المساحه بتعته وحشه جدا يادوب الفيس وبرنامج كمان
و البطاريه مع النت عايزة تتشحن كل ساعه
و صوت السماعه الخارجيه بتعته وحشه جداااااااا
بس الميزة الوحيده اللى فيه واللى كانت عجبانى الكى باد بتعته حلوه اوى
انا بعته ب600 جنيه بعد مشتريته ب 20 يوم بالظبط وجبت لوميا 820 حاسس بفرق كبييير
AndroidMan
2014-02-06 (08:14:30AM)
الموب ده كان معايا ونفس اللى انت قلتة صح بالزات حكاية الذاكرة دي حاجة تخلي الواد يولع في الموبايل وفي نفسة :D
monydd
2014-06-01 (02:28:31PM)
tyb hwa lumia da b kam w bt2dr tnzl 3lih l application ly 3ayzha wla la2 ?
eprahimelbadry
2014-01-16 (07:11:12AM)
يا جماعة هو صوت الموبايل ده فى المكالمات نقى , يعنى بيعمل فلترة للضوضاء المحيطة بالصوت وبيخلى الصوت hd ولا لا ؟
AndroidMan
2014-02-06 (08:15:51AM)
اما يقدر يطلع صوت اصلا نبقي نشوف حكاية النقاء ده :D
الموب لو في اوضة وانت فا الاوضة الي جمبها مش هتسمعة :D
الموب لو في اوضة وانت فا الاوضة الي جمبها مش هتسمعة :D
NonaGrace
2013-12-21 (09:35:04PM)
لو سمحتو ازاي اعمل روت للموبايل ده ؟!!!
hardtime
2013-12-22 (04:32:06PM)
NonaGrace
لو الموبيل لسة فى الضمان بلاش يا قمر علشان ممكن كدة
يخرج برة الضمان ولو حصل حاجة وانتى بتنزلى الروت يحصل مشكلة كبيرة والموبيل مش يشتغل تانى معاكى
لو الموبيل لسة فى الضمان بلاش يا قمر علشان ممكن كدة
يخرج برة الضمان ولو حصل حاجة وانتى بتنزلى الروت يحصل مشكلة كبيرة والموبيل مش يشتغل تانى معاكى
NonaGrace
2013-12-22 (07:05:28PM)
لاا الموب مش ف الضمان ومضيقاني مشكلة الذاكره ونزلت برامج كتير لحلها مفيش فايده كمان مش بيقري علي الكمبيوتر خالص بيقري الكارت بس !!!!!
hardtime
2013-12-22 (07:06:53PM)
طب ثوانى وهرد عليكى
NonaGrace
2013-12-24 (02:02:45AM)
طيب اتفضل ومتشكره اوي
KareemFathy
2013-12-13 (02:42:19PM)
على فكرة بيتنزلو اندرويد 4.0.4 ايس كريم هيشغل ال bbm
mous6fa
2013-11-24 (08:32:05PM)
حبيت أضيف تقييم جديد بعد إستخدام 6 شهور ...
الفون بجد رائع جداً وأنا راضي عنه تماما .. أداء البطارية أتحسن كتير بعد تخفيض سطوع الشاشة .. كل شىء يعمل على ما يرام ... الواتس أب والفايبر والفيسبوك والسكايب والياهو وكل برامج التواصل الإجتماعي تعمل بكل قوة وعلى ما يرام ..
العيوب ... الشاشة صغيرة ولا تصلح للألعاب .. إصدار الأندرويد قديم ومش هتقدر تستخدم الـ BBM للأسف الشديد .. مشكلة الذاكرة الداخلية مستمرة ولكن بتعايش معاها ..
فى إعتقادي لو الـ BBM نزل للإصدارات القديمة من الأندرويد فبكل تأكيد جهاز Chacha هيضرب البلاك بيري بعرض الحائط ..
الفون بجد رائع جداً وأنا راضي عنه تماما .. أداء البطارية أتحسن كتير بعد تخفيض سطوع الشاشة .. كل شىء يعمل على ما يرام ... الواتس أب والفايبر والفيسبوك والسكايب والياهو وكل برامج التواصل الإجتماعي تعمل بكل قوة وعلى ما يرام ..
العيوب ... الشاشة صغيرة ولا تصلح للألعاب .. إصدار الأندرويد قديم ومش هتقدر تستخدم الـ BBM للأسف الشديد .. مشكلة الذاكرة الداخلية مستمرة ولكن بتعايش معاها ..
فى إعتقادي لو الـ BBM نزل للإصدارات القديمة من الأندرويد فبكل تأكيد جهاز Chacha هيضرب البلاك بيري بعرض الحائط ..
monydd
2014-06-01 (02:20:05PM)
lw sm7t ana m3aya nfs l mobile w msh bykfy abdn kol l application de mmkn 7dretk bt2ooly 3mlt a f lmobile w ezay mkafy kol da ,, ana ydoob 3ndy whtspp bs
omarwazery
2013-11-11 (04:30:13PM)
انا عاوز اعمل رووت للموبيل حد يعرف جد في مدينة نصر او موقع اعمل من عليه ؟
a7medebrahim
2013-11-05 (08:53:37AM)
بليز انا عايز اشترى الفون ده بس لما شفت التعليقات خفت اجيبه فياريت حد ينصحنى بسرعه اذا سمحتو يعنى
mous6fa
2013-11-08 (03:30:31AM)
هجاوبك بإختصار ..
الموبايل ده محترم جداااا ومعايا دلوقتي بقاله 6 شهور من الزيرو .. مش هقدر أقولك كل مميزاته لإن إمكانياته كتير بجد .. من وجهة نظري أكبر ميزة فيه وجود لوحة المفاتيح زي البلاك بيري .. لوحة المفاتيح ميزة رهيبة جدااا للناس اللى بتحب تكتب بزراير مش تاتش على برامج الواتس والفايبر وبرامج الشات ... وكمان وجود كاميرا أمامية بحيث تقدر تعمل شات صوت وصورة ..
العيوب : بطارية ضعيفة كالعادة زي معظم الموبايلات اللى بالأندرويد .. إستقبال الشبكة ضعيف وسيء للغاية .. ذاكرة داخلية حوالي 150 ميجا من أصل 512 وبالتالي هتتخنق ومش هتعرف تنزل برامج أو ألعاب كتير .. وكمان الشاشة صغيرة جدااا ومش هتنفع للألعاب خالص ..
بإختصار شديد الموبايل زي اي موبايل بيكون فيه مميزات وعيوب .. مميزاته بالنسبالي بتعوضني عن عيوبه ومخلياني مستمر فى إستخدامه .. ومتهيألي سعره مناسب جدااا للإمكانيات اللى فيه ..
الموبايل ده محترم جداااا ومعايا دلوقتي بقاله 6 شهور من الزيرو .. مش هقدر أقولك كل مميزاته لإن إمكانياته كتير بجد .. من وجهة نظري أكبر ميزة فيه وجود لوحة المفاتيح زي البلاك بيري .. لوحة المفاتيح ميزة رهيبة جدااا للناس اللى بتحب تكتب بزراير مش تاتش على برامج الواتس والفايبر وبرامج الشات ... وكمان وجود كاميرا أمامية بحيث تقدر تعمل شات صوت وصورة ..
العيوب : بطارية ضعيفة كالعادة زي معظم الموبايلات اللى بالأندرويد .. إستقبال الشبكة ضعيف وسيء للغاية .. ذاكرة داخلية حوالي 150 ميجا من أصل 512 وبالتالي هتتخنق ومش هتعرف تنزل برامج أو ألعاب كتير .. وكمان الشاشة صغيرة جدااا ومش هتنفع للألعاب خالص ..
بإختصار شديد الموبايل زي اي موبايل بيكون فيه مميزات وعيوب .. مميزاته بالنسبالي بتعوضني عن عيوبه ومخلياني مستمر فى إستخدامه .. ومتهيألي سعره مناسب جدااا للإمكانيات اللى فيه ..
AnaB7bny
2013-10-17 (11:50:20PM)
بليز هو فى مكان فى اسكندريه بيعمل روت للموب ده ؟!
