-
IOS
iOS 7.0.1 -
4.0″
4.0 بوصة -
4G
2G / 3G / 4G -
8 MP, 32...
-
1GB RAM
16/32/64 GB storage, 1 GB RAM DDR3 -
1560mAh
Li-Po 1560 mAh غير قابلة للازالة
غير متاح
تقييم المنتج
(1406 تقييم)
موصفات Apple iPhone 5s
| الموصفات الاساسية | |
|---|---|
| الحجم | 123.8 x 58.6 x 7.6 mm (4.87 x 2.31 x 0.30 in) |
| الوزن | 112 جرام |
| الشاشة | |
|---|---|
| نوع الشاشة | LED-backlit IPS LCD, capacitive touchscreen, 16M colors |
| مساحة الشاشة | 4.0 بوصة |
| دقة الشاشة | 640 x 1136 pixels, 16:9 ratio (~326 ppi density) |
| دعم اللمس المتعدد | لا |
| الشبكة | |
|---|---|
| دعم 2G | نعم |
| دعم 3G | نعم |
| دعم 4G-LTE | نعم |
| دعم 5G | لا |
| دعم HSCSD | لا |
| دعم EDGE | نعم |
| دعم GPRS | نعم |
| الاتصال | |
|---|---|
| دعم WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot |
| دعم بلوتوث | v4.0 with A2DP |
| GPS دعم | نعم |
| NFC دعم | لا |
| دعم راديو Fm | نعم |
| دعم USB | نعم |
| معلومات عن الكاميرا | |
|---|---|
| دعم الكاميرا | 8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, dual-LED (True Tone) flash |
| دعم فلاش | نعم |
| كاميرا امامية | نعم |
| مساحة الذاكرة | |
|---|---|
| الذاكرة الخارجية | لا يدعم |
| الذاكرة الداخلية | 16/32/64 GB storage, 1 GB RAM DDR3 |
| الرامات | 1 GB |
| نظام التشغيل | |
|---|---|
| نظام التشغيل | iOS 7.0.1 |
| نوع نظام التشغيل | IOS |
| CPU | Dual-core 1.3 GHz Cyclone (ARM v8-based) |
| معلومات أخري | |
|---|---|
| الرسائل | iMessage, SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email |
| المتصفح | HTML (Safari) |
| معلومات عن البطارية | Li-Po 1560 mAh غير قابلة للازالة |
| قدرة البطارية في التحدث | حتي 10 ساعات |
| قردة البطارية في الوضع العادي | حتي 250 ساعة |
| الخصائص | |
|---|---|
| دعم شرحتين | لا |
| الشريحة | Nano-SIM |
| نوع النغمات | Vibration, proprietary ringtones |
| مخرج صوت 3.5mm jack | نعم |
| الاهتزاز | نعم |
| دعم انفراريد | لا |
| حماية بالبصمة Fingerprint | لا |
| مكان البصمة | لا يوجد |
ملحوظة : لا يمكننا ان نضمن ان تكون المعلومات
في هذه الصفحه صحيحة 100%
مميزات و عيوب Apple iPhone 5s
مميزات أبل iPhone 5s
- أداء الجهاز سلس وسريع جدا في فتح جميع التطبيقات .
- كاميرا عاليه الجوده في جميع ظروف التصوير وخصوصا في الاضاءه المنخفضه وسرعه عاليه جدا في التقاط صور متتاليه ، وميزه الفيديو بالتصوير البطئ رائعه ، و عدد ٢ فلاش بتقنيه متميزه يعطي توازن في الوان الصوره .
- ميزه البصمة قويه جدا وتسهل عمليه فتح الهاتف بدون ادخال الرقم السري في كل مره ، وسريعه جدا في الاستجابه .
- صوت الاسبيكر نقي ومرتفع ، وصوت سماعه المكالمات واضحه ومرتفعه جدا .
- الشاشه جيده جدا من حيث الرزيليوشن و الالوان طبيعيه غير مبالغ فيها ، واضاءه قويه جدا تعطي تباين جيد جدا تحت اشعه الشمس .
- معالج الرسوميات قوي جدا ، وتشغيل سلس جدا للألعاب كبيره الحجم .
- اقوى حساسيه لتاتش شاشه عن اي سمارت فون اخر .
- سمك الجهاز رفيع جدا ، ووزن خفيف ، وجوده عاليه جدا من حيث المواد المصنع بها الهاتف من الالومنيوم والزجاج المقاوم للخدش .
- سوفت وير مميز بواجهة مستخدم انيقة وعمليه .
عيوب أبل iPhone 5s
- شاشة صغيره الي حدا ما مقارنة بالهواتف الاخرى المنافسه له .
- لا يمكن ارسال واستقبال ملفات الا من خلال اجهزه ابل فقط .
- بطاريه ادائها متوسط نوعا ما ولا تختلف في ادائها عن الموديل السابق ( ايفون 5 ) .
أحدث موبايلات من أبل
Info
تلك الخدمة مخصصة للأعضاء فقط
التسجيل بالموقع
حتي تسطيع الاستفادة و المشاركة في الموقع يجب ان يكون لديك حساب علي موقعنا. خطوات بسيطة يمكننا من خلالها انشاء حساب علي موقعنا.
انشاء حساب جديددخول الاعضاء
اذا كان يتوفر لديك حساب علي موقعنا يمكنك تسجيل الدخول بحسابك مباشرة.
دخول الاعضاء
أو الدخول السريع عبر
مواضيع و اراء عن Apple iPhone 5s
mahmoud23daba
2018-04-27 (02:49:34PM)
معايا الجهاز للبيع حالته جيده جدا معاه الشاحن الاصلى والعلبه
سعره 3100
وده رقمى 01014891840
سعره 3100
وده رقمى 01014891840
mahmoud23daba
2018-04-27 (02:49:20PM)
معايا الجهاز للبيع حالته جيده جدا معاه الشاحن الاصلى والعلبه
سعره 3100
وده رقمى 01014891840
سعره 3100
وده رقمى 01014891840
KirlloseGamal
2017-12-06 (08:10:53AM)
انا عايز اشترى ايفون ٥ اس مستعمل ٦٤ج ب حدود 2500ج مصرى ارجو الرد أن وجد
Vantagepoint
2016-06-28 (05:58:27PM)
حد من المشرفيين هنا جرب ios 10 يقولنا تجربته فى الاداء بشكل عام و إستهلاك البطاريه زى ماعودتونا كده دايما مش شايف اى حد عمل review عن ios 10 .
donelkashiff
2016-06-17 (11:30:48PM)
يا جماعه لو سمحتم انا مستخدم جديد للايفون
بس انا جبت موبايل ايفون 5s بمساحه 16..
هل المساحه دى كفايه بالنسبه للسستم الجهاز ؟؟
مع العلم انى مبنزلش اي تطبيقات اخرى او العاب الا قليل ..
وسعره بيبقى في حدود كام الانى ملقتش اللون الابيض وجبت لون الرمادى !!
بس انا جبت موبايل ايفون 5s بمساحه 16..
هل المساحه دى كفايه بالنسبه للسستم الجهاز ؟؟
مع العلم انى مبنزلش اي تطبيقات اخرى او العاب الا قليل ..
وسعره بيبقى في حدود كام الانى ملقتش اللون الابيض وجبت لون الرمادى !!
sohail
2016-06-07 (12:08:02PM)
يا جماعة وانا ببحث في المواقع لقيت موقع اسمه JadoPado ببيع الجهاز ده جديد في مصر ب 2007 جنيه هل الجهاز بدون جمارك ولا ايه بالظبط يعني؟؟؟؟؟؟
mob4me
2016-06-07 (08:18:43PM)
من الواضح ان الشركة دي في الامارات ... وبكده هيكون في تكلفة شحن و كمان جمارك و ضمان دولي
للتاكيد تقدر تتواصل معاهم علي شان تفهم اكتر وياريت توضحلنا علي شان لو السعر افضل من مصر الناس تشتري منه
للتاكيد تقدر تتواصل معاهم علي شان تفهم اكتر وياريت توضحلنا علي شان لو السعر افضل من مصر الناس تشتري منه
ahmedseleem
2016-06-01 (06:35:22PM)
اشتريته من شهر ومش مرتاح مع ال ios لو بعته يجيب كام وهو معاه كل حاجته والفاتورة من virgin megastore
polaa4raf
2016-07-21 (10:00:20PM)
انا شارى ياريس شوف عايز تبيعه بكام وده رقمى 01203222689
agronomist
2016-10-24 (02:30:25AM)
لو لسة موجود انا شارى ورقمى 01119748532
Yamany011
2016-04-11 (10:09:13PM)
اخويا جايبلي اي فون جديد متبرشم من قطر وهيوصل كمان شهر وعايز ابيعه على 3500 ج
الجهاز متبرشم متفتحش
الجهاز متبرشم متفتحش
Mustafa22
2016-05-10 (06:47:21PM)
الجهاز لسه موجود
Spiderr
2016-05-27 (05:13:19AM)
لسه موجود الجهاز ؟ :D
aljawalee95
2016-04-02 (04:50:37PM)
انا عايز ايفون فايفا اس 64 جيجا
mo7eid
2016-04-03 (03:53:33AM)
السلام عليكم
أنا معايا Iphone5s-64G لونه اسود و عارضه للبيع
حالته سليمه جدا بدون أى خدش - زيرو
السماعات لم تستخدم
للتواصل 01022209170
لسه شاريه السنه اللى فاتت
أنا معايا Iphone5s-64G لونه اسود و عارضه للبيع
حالته سليمه جدا بدون أى خدش - زيرو
السماعات لم تستخدم
للتواصل 01022209170
لسه شاريه السنه اللى فاتت
santiago2016
2016-04-07 (01:23:05PM)
معايا iphone 5s 64db gold استعمال اسبوعين من غير ضمان جايلي من بره 3500
santiago2016
2016-04-07 (02:30:02PM)
موجود استعمال اسبوعين بكل مشتملاته
ahk252
2016-04-07 (11:58:00PM)
الاسعار في حدود ايه كده يا شباب
يوجد المزيد من الردود, شاهد
جميع الردود
marooooooo
2016-02-23 (05:58:52PM)
الجهاز جبته بس محبتش الايفون و حجمه
انا عارضه للبيع
ب 3400
مساحة 64 جيجا
لونه جولد مفهوش خربوش واحد
انا عارضه للبيع
ب 3400
مساحة 64 جيجا
لونه جولد مفهوش خربوش واحد
toso2010
2016-02-24 (12:22:04AM)
انا ممكن اشتريه منك بإذن الله
هستأذنك تصورو وتقلي تاريخ شرائك ليه وان شاء الله ربنا يكرم
هستأذنك تصورو وتقلي تاريخ شرائك ليه وان شاء الله ربنا يكرم
toso2010
2016-02-24 (12:41:35AM)
للتواصل 01229263560
amrelsheshtawy85
2016-02-27 (12:25:27AM)
بعت التلفون ولا ليه لو لسه انا شاري و ب3500 كمان ياعم بس تكون حالته زي ما انت بتقول وياريت اعرف تاريخ شراءه
Mo0ody
2016-03-07 (06:51:39PM)
لسه معاك ولا بعتو
يوجد المزيد من الردود, شاهد
جميع الردود

