-
Android
Android OS, v4.2.1 (Jelly Bean), upgradable to v4.4.4 (KitKat) -
5.0″
5.0 بوصة -
3G
2G / 3G -
13MP
13.1 MP, 4208 x 3120 pixels, autofocus, LED flash -
2GB RAM
16 GB/ 32 GB (optional) -
2500mAh
Li-Po 2500 mAh غير قابلة للازالة -
دعم شرحتين
Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
غير متاح
تقييم المنتج
(395 تقييم)
موصفات Alcatel Idol X+
| الموصفات الاساسية | |
|---|---|
| الحجم | 140.4 x 69.1 x 7.9 mm (5.53 x 2.72 x 0.31 in) |
| الوزن | 130 جرام |
| الألوان بالأسواق | اسود,ابيض |
| الشاشة | |
|---|---|
| نوع الشاشة | IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors |
| مساحة الشاشة | 5.0 بوصة |
| دقة الشاشة | 1080 x 1920 pixels, 16:9 ratio (~441 ppi density) |
| دعم اللمس المتعدد | لا |
| الشبكة | |
|---|---|
| دعم 2G | نعم |
| دعم 3G | نعم |
| دعم 4G-LTE | لا |
| دعم 5G | لا |
| دعم HSCSD | لا |
| دعم EDGE | نعم |
| دعم GPRS | نعم |
| الاتصال | |
|---|---|
| دعم WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot |
| دعم بلوتوث | v4.0, A2DP |
| GPS دعم | نعم |
| NFC دعم | لا |
| دعم راديو Fm | نعم |
| دعم USB | نعم |
| معلومات عن الكاميرا | |
|---|---|
| دعم الكاميرا | 13.1 MP, 4208 x 3120 pixels, autofocus, LED flash |
| دعم فلاش | نعم |
| كاميرا امامية | نعم |
| مساحة الذاكرة | |
|---|---|
| الذاكرة الخارجية | لا يدعم |
| الذاكرة الداخلية | 16 GB/ 32 GB (optional) |
| الرامات | 2 GB |
| نظام التشغيل | |
|---|---|
| نظام التشغيل | Android OS, v4.2.1 (Jelly Bean), upgradable to v4.4.4 (KitKat) |
| نوع نظام التشغيل | Android |
| CPU | Octa-core 2 GHz Cortex-A7 |
| معلومات أخري | |
|---|---|
| الرسائل | SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM |
| المتصفح | HTML |
| معلومات عن البطارية | Li-Po 2500 mAh غير قابلة للازالة |
| قدرة البطارية في التحدث | حتي 12 ساعة |
| قردة البطارية في الوضع العادي | حتي 240 ساعة |
| الخصائص | |
|---|---|
| دعم شرحتين | نعم |
| الشريحة | Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by) |
| نوع النغمات | MP3 |
| مخرج صوت 3.5mm jack | نعم |
| الاهتزاز | نعم |
| دعم انفراريد | لا |
| حماية بالبصمة Fingerprint | لا |
| مكان البصمة | لا يوجد |
ملحوظة : لا يمكننا ان نضمن ان تكون المعلومات
في هذه الصفحه صحيحة 100%
أحدث موبايلات من الكاتيل
Info
تلك الخدمة مخصصة للأعضاء فقط
التسجيل بالموقع
حتي تسطيع الاستفادة و المشاركة في الموقع يجب ان يكون لديك حساب علي موقعنا. خطوات بسيطة يمكننا من خلالها انشاء حساب علي موقعنا.
انشاء حساب جديددخول الاعضاء
اذا كان يتوفر لديك حساب علي موقعنا يمكنك تسجيل الدخول بحسابك مباشرة.
دخول الاعضاء
أو الدخول السريع عبر
مواضيع و اراء عن Alcatel Idol X+
elmalkey
2015-06-03 (12:34:21PM)
تحديث الكيت كات اللي نزل للموبايل هو 4.4.2 ..و لما اعلنوا عن التحديث قالوا انهم هيحدثوه لكيت كات 4.4.4 ...فهل نزل تحديث ل 4.4.4 او متى ينزل 4.4.4
mih89
2015-02-20 (08:52:47PM)
السلام عليكم
معايا التليفون ده وبصراحة تليفون رائع امكانياته ممتازة
تصميمه جيد جدا وبطارية جيدة 2500 امبير بدون استخدام لمد اكثر من 12 ساعه لايفقد سوى 5% من شحنه ..... السعة التخزينية 32 جيجا لا يقبل اضافة كارت ميمورى ... خطين ... استخدام النت 3G
تقريبا بيققعد 3 ونص وافاي 7 ساعات ...
ده فتح صندوق للموبايل
معايا التليفون ده وبصراحة تليفون رائع امكانياته ممتازة
تصميمه جيد جدا وبطارية جيدة 2500 امبير بدون استخدام لمد اكثر من 12 ساعه لايفقد سوى 5% من شحنه ..... السعة التخزينية 32 جيجا لا يقبل اضافة كارت ميمورى ... خطين ... استخدام النت 3G
تقريبا بيققعد 3 ونص وافاي 7 ساعات ...
ده فتح صندوق للموبايل
elmalkey
2015-04-14 (03:35:06PM)
هل قمت بتحديث الموبايل من موقع الكاتيل و الا من خلال الواي فاي ... ملحوظة البطارية بتكمل معايا يوم بالعافية و الجهاز بيسخن جدا عن تشغيل الالعاب مثل صب واي .. ارجوا الافادة منك في موضوع التحديث و السخونة
mih89
2015-05-03 (01:23:06AM)
لا تم تحديث التليفون عن طريق الوافاى اللى اندرويد كتكات 4.4.2 . واداء البطارية اتحسن كمان بعد التحديث ..
اما بالنسبة للالعاب فهو بيسخن زى اي تليفون مع اللعب لوقت طويل ودرجة السخونة عادية .
اما بالنسبة للالعاب فهو بيسخن زى اي تليفون مع اللعب لوقت طويل ودرجة السخونة عادية .
Altrery
2015-12-29 (11:08:36PM)
لو سمحتوا انا معايه الكاتيل ايدول اكس بلس والحمد لله جهاز كويس مفيهوش العيوب اللي بسمع عليها لكن في حاجه ارجوا الافاده فيها. انا عندي فالجهاز ده مكانين لسماعتين؛ بس بلاحظ ان اللي شغاله سماعه وحده بس حاولت ابحث علي كيفية تشغيلها موصلتش لحاجه وفمره قابلت واحد معاه نفس الموبيل ولقيت برضوا انه شغاله سماعه وحده فياريت حد يفيدني ايه موضوع السماعه التانيه وليه مش شغاله ولا هي سماعه كده منظر مع ايقاف التنفيز؟؟؟ وشكرا
3roshdy
2014-11-12 (01:36:06PM)
يا جماعه من فضلكم لو فى حد اشترى التليفون ده الكاتيل/Idol-Xplus يقدر يقولنا بطاريته بتقعد معاه قد ايه وفعلا البروسيسور ثمانى النواه قوى فعلا مع الرامات 2
جيجا وكلام وخلاص . والكاميرا 1
3 فعلا كجوده ولا ايه
ارجو الاهتمام والرد
جيجا وكلام وخلاص . والكاميرا 1
3 فعلا كجوده ولا ايه
ارجو الاهتمام والرد
drahmed8777
2014-11-02 (11:35:13PM)
نصيحة لوجه الله بلاش الكاتيل
بروسيسور من النوع الرخيص ميديا تك في كل الانواع مهما رفعوا السعر .... البروسيسور ميديا تك
نصيحة من موظف بداخل احد فروع رزق الله (ابعد عن اي حاجة الكاتيل خصوصا عائلة الايدول كله عيوب والمرتجع المعيب كتير جدا ) وحصلت معايا شخصيا في ايدول ميني 5 مرات اروح التوكيل يصلح عيب ويظهر عيب اخر وبدلت الموبايل مرتين بعد معاناه وبردة الجديد يظهر فيه عيوب ولما عملت معاهم مشاكل من كتر تبديل الموبايل وبيفضل عندهم أكتر من شهرين في الصيانه قالولي ليك فلوس تشتري بيها موديل تاني وبدلته بموديل تاني بوب 9 والموظف قالي ابعد عن اي حاجه من عاءلة الايدول كلها عيوب ومرتجعات كتير
بروسيسور من النوع الرخيص ميديا تك في كل الانواع مهما رفعوا السعر .... البروسيسور ميديا تك
نصيحة من موظف بداخل احد فروع رزق الله (ابعد عن اي حاجة الكاتيل خصوصا عائلة الايدول كله عيوب والمرتجع المعيب كتير جدا ) وحصلت معايا شخصيا في ايدول ميني 5 مرات اروح التوكيل يصلح عيب ويظهر عيب اخر وبدلت الموبايل مرتين بعد معاناه وبردة الجديد يظهر فيه عيوب ولما عملت معاهم مشاكل من كتر تبديل الموبايل وبيفضل عندهم أكتر من شهرين في الصيانه قالولي ليك فلوس تشتري بيها موديل تاني وبدلته بموديل تاني بوب 9 والموظف قالي ابعد عن اي حاجه من عاءلة الايدول كلها عيوب ومرتجعات كتير
ahmeddalal
2014-10-16 (01:18:26AM)
يقولي البطاريه عامله ايه معاه وبتقعد اد ايه مع الاستعمال التقيل زي المكالمات وتشغيل الالعاب وفتح الواي الفاي او الموبيل انترنت وايه اخبار السرعه مع الاستعمال الكتير وياريت الرد عشان غيرت رأي واشتريه بعد مارخص وبقي ب2680عند محل 888 وبالضمان كده سعره يبقي معقول
McGyveR
2014-10-10 (01:31:54PM)
عاوز اعرف بيتباع فين بالاسورة والسماعة ال JBL ؟؟؟؟ اللي اشتراه كامل بالاكسسوارات يقولنا ياجماعة
ahmeddalal
2014-10-15 (05:54:31PM)
العلبه فيها السماعات الjpl واسكرينه والشاحن بس ودي اللي نازله مصر مافيش اسورة ولا شاحنها سواء في التوكيل او اي محل مشهور تاني زي 888او الافوكاتو او غيرهم
omarsaad
2014-09-29 (05:00:30PM)
هواوي برقبته -- صدقت
ahmeddalal
2014-10-18 (02:29:32PM)
يا جماعه المقارنه لازم تبقى موضوعيه يعني الهواوي g750 موبيل جيدا وقريب من الايدول اكس بلس بس فرق السعر دلوقتي بعد ما رخص الايدول وبقي ب2680 تبقي المقارنه لصلحه عشان الهواوي ب2400 والفرق ان المعالج في الاتنين ثماني النواه لكن تردد معالج الايدول 2جيجا والهواوي 1.7 وشاشه الهواوي اكبر بنص بوصه لكن دقه شاشه الايدول 441 بيسكل في البوصه الواحده والهواوي 267في البوصه فا دقه الايدول اقوي واحسن بكتير ونيجي للبطاريه الهواوي يكسب ببطاريه 3000 قابله لنزع والايدول 2500غير قابله لنزع لكن مش هيفرق موضوع نزع البطاريه بسبب عدم وجود اكسسوارات وقطع غيار سواءللاكاتيل او الهواوي وبعد نيجي للاهم وهي الذاكره الداخليه يتفوق الايدول بذاكره داخليه جباره 32جيجا ويتبقى لمستخدم 26.8 جيجا ولايوجد كارت ميموري خارجي مقابل الهواوي 8 جيجا داخلي ويتبقى لمستخدم 4.5 جيجا ولكن بيركبله كارت خارجي والرمات 2جيجا للاثنين دي مقارنه تفصيليه للموبيلين والفروق بينهم وانا رأي اختيار الموبيل الاندرويد اهم حاجه دقه الشاشه والرامات لا تقل عن 2جيجا والذاكره الداخليه لا تقل عن 8جيجا صافي لمستخدم والشاشه لا تقل عن 5بوصه وان كان الموضوع ده ازواق والبطاريه لا تقل عن 2500 ميلي امبير ويا ريت اكون وضحت اهم الحاجات الاساسيه للاختيار حسب معلوماتي المتواضعه وشكرا لكل اعضاء الموقع الكرام
ahmeddalal
2014-09-01 (04:00:49PM)
شايلين الاسوره وشاحنها من العلبه ومغليين سعره قوى يعني بسعر ده وهو 3100 سعر التوكيل أجيب نوت 3نيو أو ازوت 300 جنيه واجيب ال جي جي 2 مش الكاتيل وب3000 بلا خيبة ونصب بقي
tonyrizk
2014-08-29 (08:33:25AM)
هوا نسخة الشريحة الواحدة الى بيطحطلها كارت ميمورى نزلت مصر ولو نزلت اجيبها منين وبكام؟
mahmoud301
2014-08-26 (02:36:13AM)
هل ماركة archos لها تحديثات اندرويد
و ايه احسن archos platinum45 او alcatel pop c5
و ايه احسن archos platinum45 او alcatel pop c5