-
Android
v4.2 (Jelly Bean) -
4.7 inches (~66.3% screen-to-body ratio)″
720 x 1280 pixels, 4.7 inches (~312 ppi pixel density) -
3G
2G / 3G -
13MP
13 MP, 4128 x 3096 pixels, autofocus -
1GB RAM
16 GB, 1 GB RAM -
2000mAh
غير قابلة للازالة Li-Ion 2000 mAh
غير متاح
تقييم المنتج
(434 تقييم)
موصفات Alcatel Idol Alpha
| الموصفات الاساسية | |
|---|---|
| الحجم | 138 x 66.6 x 7.5 mm (5.43 x 2.62 x 0.30 in)138 x 66.6 x 7.5 mm (5.43 x 2.62 x 0.30 in) |
| الوزن | 117.4 g (4.16 oz) |
| الألوان بالأسواق | Slate, champagne gold, rose champagne |
| الشاشة | |
|---|---|
| نوع الشاشة | IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors |
| مساحة الشاشة | 720 x 1280 pixels, 4.7 inches (~312 ppi pixel density) |
| دقة الشاشة | 4.7 |
| حماية الشاشة | Asahi Dragontrail Glass, oleophobic coating |
| دعم اللمس المتعدد | نعم |
| الشبكة | |
|---|---|
| دعم 2G | نعم |
| دعم 3G | نعم |
| دعم 4G-LTE | لا |
| دعم 5G | لا |
| دعم HSCSD | لا |
| دعم EDGE | نعم |
| دعم GPRS | نعم |
| الاتصال | |
|---|---|
| دعم WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot |
| دعم بلوتوث | Yes, v4.0 with A2DP |
| GPS دعم | نعم |
| NFC دعم | لا |
| دعم راديو Fm | نعم |
| دعم USB | نعم |
| معلومات عن الكاميرا | |
|---|---|
| دعم الكاميرا | 13 MP, 4128 x 3096 pixels, autofocus |
| دعم فلاش | نعم |
| كاميرا امامية | نعم |
| موصفات الكاميرة الامامية | 1.3 MP, 720p@30fps |
| مساحة الذاكرة | |
|---|---|
| الذاكرة الخارجية | microSD, up to 32 GB |
| الذاكرة الداخلية | 16 GB, 1 GB RAM |
| الرامات | 1 GB |
| نظام التشغيل | |
|---|---|
| نظام التشغيل | v4.2 (Jelly Bean) |
| نوع نظام التشغيل | Android |
| CPU | Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7 |
| معلومات أخري | |
|---|---|
| الرسائل | SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM |
| المتصفح | HTML5 |
| معلومات عن البطارية | غير قابلة للازالة Li-Ion 2000 mAh |
| قدرة البطارية في التحدث | Up to 20 h (2G) / Up to 10 h (3G) |
| قردة البطارية في الوضع العادي | Up to 720 h (2G) / Up to 360 h (3G) |
| الخصائص | |
|---|---|
| دعم شرحتين | لا |
| الشريحة | Micro-SIM |
| نوع النغمات | MP3, WAV ringtones |
| مخرج صوت 3.5mm jack | نعم |
| الاهتزاز | نعم |
| دعم انفراريد | لا |
| حماية بالبصمة Fingerprint | لا |
| مكان البصمة | لا يوجد |
ملحوظة : لا يمكننا ان نضمن ان تكون المعلومات
في هذه الصفحه صحيحة 100%
فيديو عن موبايل Alcatel Idol Alpha
أحدث موبايلات من الكاتيل
Info
تلك الخدمة مخصصة للأعضاء فقط
التسجيل بالموقع
حتي تسطيع الاستفادة و المشاركة في الموقع يجب ان يكون لديك حساب علي موقعنا. خطوات بسيطة يمكننا من خلالها انشاء حساب علي موقعنا.
انشاء حساب جديددخول الاعضاء
اذا كان يتوفر لديك حساب علي موقعنا يمكنك تسجيل الدخول بحسابك مباشرة.
دخول الاعضاء
أو الدخول السريع عبر
مواضيع و اراء عن Alcatel Idol Alpha
drahmed8777
2014-11-05 (07:47:02PM)
نصيحة لوجه الله بلاش الكاتيل
بروسيسور من النوع الرخيص ميديا تك في كل الانواع مهما رفعوا السعر .... البروسيسور ميديا تك
نصيحة من موظف بداخل احد فروع رزق الله (ابعد عن اي حاجة الكاتيل خصوصا عائلة الايدول كله عيوب والمرتجع المعيب كتير جدا ) وحصلت معايا شخصيا في ايدول ميني 5 مرات اروح التوكيل يصلح عيب ويظهر عيب اخر وبدلت الموبايل مرتين بعد معاناه وبردة الجديد يظهر فيه عيوب ولما عملت معاهم مشاكل من كتر تبديل الموبايل وبيفضل عندهم أكتر من شهرين في الصيانه قالولي ليك فلوس تشتري بيها موديل تاني وبدلته بموديل تاني بوب 9 والموظف قالي ابعد عن اي حاجه من عاءلة الايدول كلها عيوب ومرتجعات كتير
بروسيسور من النوع الرخيص ميديا تك في كل الانواع مهما رفعوا السعر .... البروسيسور ميديا تك
نصيحة من موظف بداخل احد فروع رزق الله (ابعد عن اي حاجة الكاتيل خصوصا عائلة الايدول كله عيوب والمرتجع المعيب كتير جدا ) وحصلت معايا شخصيا في ايدول ميني 5 مرات اروح التوكيل يصلح عيب ويظهر عيب اخر وبدلت الموبايل مرتين بعد معاناه وبردة الجديد يظهر فيه عيوب ولما عملت معاهم مشاكل من كتر تبديل الموبايل وبيفضل عندهم أكتر من شهرين في الصيانه قالولي ليك فلوس تشتري بيها موديل تاني وبدلته بموديل تاني بوب 9 والموظف قالي ابعد عن اي حاجه من عاءلة الايدول كلها عيوب ومرتجعات كتير
hashim597
2014-08-04 (02:55:50PM)
فى موبايلات احسن منه بكتير الجراند 2 و htc 816 وs3 neo وكلهم امكانيات اعلى بروسيسور ورامات الصراحة الشركة ديه بقت بترفع فى الاسعار اوى
hamadamedo
2014-07-10 (11:59:22PM)
ازاي مكتوب انه ب 865جنيه نرجو تصحيح السعر
mohomod
2014-07-07 (02:14:29AM)
هو غالى على الامكانيات بس فيه ميزة عنده حواف من الزجاج بتنور بالوان مختلفة
Love Man
2014-06-28 (12:55:22AM)
عالى جدااااا و فى اعلى منه بكتير
maxpayne
2014-06-28 (12:09:16AM)
اللي بيفكر في الجهاز لازم يفكر 1000 مره في اجهزه نفس الفئه السعريه زي جراند 2 مثلا اعلي في الامكانيات !!
ahmedlive210
2014-06-29 (10:03:28PM)
لو سمحت انا عايز جهاز يكون في حدود 1800 ويكون كميرا حلوه حجم الشاشه يكون 5 انش تنصحني بي ايه :]
NFSHesham
2014-06-30 (02:37:30AM)
ahmedlive210
هواوي G610 و ده ب1500
هواوي G610 و ده ب1500
AhmedSaad32
2014-06-30 (09:02:56PM)
ahmedlive210
بص كده على امكانيات LG P880 4X HD هو عامل 1775 جنية في محلات 888
بص كده على امكانيات LG P880 4X HD هو عامل 1775 جنية في محلات 888
shgh79
2014-07-14 (01:35:35PM)
ايدول اكس طبعاااااا . سعره بقى 1865 فى 888 والتوحيد .. فرصه ذهبيه .
