Жене на ТикТоку које су имале успеха у одржавању косе направиле су видео снимке.
Кајзер је имао машину, а ја сам плаћао третмане.
Није било толико непријатно колико сам мислио да ће бити. Глава ми је утрнула после 15 минута. Онда је било добро. Додаје доста времена третману, али се исплатило.
Мој муж је био најбоља подршка. Долазио је на моје прегледе и помагао ми је да чврсто ставим капу и да ми добро пристаје. Не бих могла без њега. Такође, веб-сајт компаније Паксман ми је био веома од помоћи у одговарању на сва питања која сам имала.
Требало би то да буде покривено и надам се да ће се то десити у свакој држави.
Мислим да се исплатило! Изгледала сам нормално у најтрагичнијем тренутку свог живота. Мислила сам да ћу бити ћелава, као што је доктор рекао, али лепо капирање ми је омогућило да задржим сву косу! Била је то најбоља одлука и препоручила бих је свима који су забринути због губитка косе.
Никада раније нисам чуо за то, а онда ми је медицинска сестра навигатор објаснила када сам сазнао да ми је потребна хемотерапија.
Била сам уплашена! Плашила сам се свега! Плашила сам се да га нећу правилно ставити, плашила сам се да неће радити. Али сам јако, јако срећна што сам то урадила!!!! Нажалост, моје медицинске сестре нису биле баш најбоље обучене за то, рекле су да сам ја прва особа која га је користила, па ми је муж помогао са капом. Волела сам хладноћу. Осећала сам се сјајно током, а и после је било добро.
Моји родитељи, мој муж, мој син, моја породица, моји пријатељи, моје колеге. Листа се наставља. Имала сам ОГРОМАН систем подршке! Сви су били ту за мене, проверавали су ме, посећивали током хемотерапије, моје колеге су чак направиле капе за лечење рака дојке и носиле су их сваке среде када сам имала лечење! То је било огромно за мене. Само сазнање да су ту ми је много значило.
Моје осигурање ми уопште није помогло и планирам да одем у државну кућу и да ово покријем за више људи. Рак је довољно скуп да би требало да буде покривено! Веома сам поносан на Њујорк што је прва држава која је то усвојила. Надам се да ће све државе у САД следити тај пример.
Не бој се! Не одустај! Можеш ти то! Буди нежна према себи и својој коси. Такође бих људима рекла да погледају статистику за своју врсту хемотерапије како би видели колико би могла да помогне пре него што потроше новац. Није јефтино, али за мене се исплатило.
Нисам била свесна овог третмана пре него што ми је дијагноза постављена. Када сам сазнала да имам рак, морала сам да урадим ЦТ скенирање да видим на којој смо фази, и док сам разговарала са медицинском сестром која ми је давала контраст, рекла сам јој да се плашим да ће ме деца гледати ћелаво, а она ми је рекла да постоји опција хладног прекривања, тако да ме је она упознала са овим.
Било је невероватно, супер глатко и веома лако.
Била сам уплашена јер сам прочитала да неки људи имају главобоље итд., али мени је било веома удобно.
Мој муж, родитељи и најбољи пријатељи.. били су невероватни током ових дана и не могу им довољно захвалити.
Невероватно је, верујем да би ово требало да буде 100% надокнађено... ужасно је пролазити кроз третман, а губитак косе је као губитак и себе... тако да се бориш за свој живот, а и да не изгледаш као ти у огледалу, ТЕШКО је.
Све ће бити у реду, СТРАШНО је проћи кроз то, боље да прођеш кроз ово осећајући се добро и лепо. Вреди чак и ако на крају изгубиш много косе, фоликуле не умиру па она расте веома брзо. Сећам се да сам гледала сву косу коју сам губила и размишљала која је сврха хладног покривања, али ТОЛИКО ВРЕДИ.
Када сам се састао са својим онколошким тимом, рекли су ми о Паксман капи за хлађење. Био сам спреман за њу.
Пријавила сам се за грант HairToStay јер моје осигурање не покрива ограничење трошкова. Успела сам да добијем грант од 1440 долара за трошкове ограничења од 1800 долара.
Моје искуство са хлађењем коже главе је било невероватно! Успела сам да задржим већи део косе током целог третмана. Морала сам да се ошишам како би ми капа одговарала, али фризура ми је деловала оснажујуће. Било је то нешто што сам могла да контролишем у ситуацији за коју сам осећала да немам много контроле. Током третмана, то је био процес. Морала сам да се истуширам и потпуно поквасим косу пре него што одем на третман. Ставила бих и регенератор. Затим бих носила капу за туширање у болници. Више бих поквасила косу непосредно пре него што бих ставила капу. Током третмана бих добијала главобољу од затегнутости и хладноће, али сам научила да узмем Тиленол пре третмана, што ми је изузетно помогло. Био је то дуг процес са капом, с обзиром да сам морала да је држим 90 минута након инфузије. Међутим, урадила сам то. Оставила бих капу док не дођем кући како би се могла одмрзнути. Затим бих опрала косу (не користећи шампон, већ регенератор) и обликовала је. Нисам ништа радила на коси до следеће недеље када бих примала хемотерапију. Ово је добро функционисало. Након што је хемотерапија завршена, имала сам неколико недеља током којих је коса и даље била више него нормално. Међутим, моја коса је остала нетакнута све време. Капа је била дар с неба.
Мој фризерски салон ме је изузетно подржао. Били су ми јако од помоћи када сам се ошишала први пут пре хемотерапије.
Такође, имала сам представника Паксмана који ми је помогао током једне од мојих хемотерапијских сеанси. Жаклин Олсен.
Моје медицинске сестре су такође биле од помоћи. Већину сеанси сам ишла сама на хемотерапију. Помагале би ми да поново наквасим косу.
Толико сам волела своју косу и помисао да је изгубим била је застрашујућа. Међутим, ова капа ми је пружила могућу опцију. Па зашто не пробати? Пробала сам и успело је! Многи људи су сумњали да ће успети због текстуре моје косе као црнкиње. Заправо мислим да је то оно што је ишло у моју корист. Могла сам да издржим недељу дана без манипулације косом, што је и препорука. Морала сам да ошишам косу да би стала у капу. Међутим, стекла сам потпуно ново самопоуздање са новим изгледом. Могла сам да се експериментишем са њим, што ми је било од помоћи током тако тешког периода.
Познавао сам људе који су га користили у прошлости и успешно су сачували већину своје косе. Међутим, нисам познавао никога ко га је користио уз лек који сам ја узимао.
Моја специјалистичка медицинска сестра је контактирала Пакман након упорног захтева јер су ми у болници рекли да га нећу моћи користити.
Моје искуство је било позитивно. Било је све теже што сам више хемотерапијских сеанси имала због проређивања косе. На почетку сам била забринута да неће бити претерано успешно гледајући статистику, али као девојка од 21 године која је увек сређивала косу, било ми је важно да покушам. После хемотерапије била сам задовољна исходом, али сам била свесна два мала ћелава дела на предњим слепоочницама, међутим, то је почело поново да расте пре него што сам завршила хемотерапију и лако се могло прекрити шналама. Првих 30 минута хладног покривања је дефинитивно било најтеже, али сам се навикла после отприлике сат времена и могла сам да дремам у њему.
Имала сам велику подршку моје породице, посебно моје маме, која је учинила све што је могла да ми помогне да се осећам што нормалније и да колико год је то могуће одржим изглед пре третмана. Моји пријатељи су ме веома подржавали. Била сам у последњим недељама универзитета када сам почела са хемотерапијом и хладним капицама и имала сам много догађаја за крај семестра који су предстојали. Сви су ми помогли са косом и њеним здрављем - различите фризуре без топлоте за ове догађаје, тако да сам изгледала као сви остали на њима. Желела сам да добијем најбољу подршку оних који имају знање о хладним капицама, а такође и људи који ме нису третирали другачије само зато што сам била болесна. Ово ми је заиста помогло током лечења јер, пошто сам имала косу, нико не би помислио да пролазим кроз хемотерапију.
Свакако треба да покушате и дате све од себе! Свако има другачији праг за бол, али да испитате како ће вам то помоћи да се након завршетка лечења осећате више као ви, а не као стереотипни „пацијент оболео од рака“.
Мој онколог
Хлађење коже главе је заиста променило правила игре за мене.
То ми је дало наду да и даље могу да препознам себе током лечења - на послу, код куће и у огледалу. Више од тога, омогућило је мојој трогодишњој ћерки, која је разумела моју дијагнозу, да ме види без видљивог подсећања на рак. То је био невероватан поклон за обоје од нас.
Првих десет минута сваке сесије је било тешко, али када сам пронашла свој ритам, то је постало део моје рутине. Како су недеље пролазиле - и како сам настављала да одржавам косу - постајало је лакше, и физички и емоционално.
Хлађење коже главе није само сачувало моју косу; помогло је да се сачува осећај нормалности и контроле током једног од најтежих периода у мом животу.
Читава моја породица је била невероватна - мама, тата, жена и деца су били уз мене кроз сваки корак третмана. Али мој тата је постао породични стручњак за хлађење коже главе - учећи све о капи, како одговара и самом процесу. Ишао је са мном на сваки третман, проверавајући положај и уверавајући се да је савршено постављена сваке недеље.
Изненађујуће, нешто што је могло бити преплављујуће претворило се у нешто са чиме смо се суочили заједно - а то ми је значило све на свету.
Можеш то да урадиш. Првих неколико минута ће бити непријатно, али ћеш пронаћи свој ритам - и биће вредно труда. Веруј да функционише. Свака сеанса ће бити лакша, и сваког дана ћеш се погледати у огледало и схватити да и даље изгледаш као ти.
Ово није само ствар у коси - ради се о нади, самопоуздању и дару што моја ћерка може да ме види као исту маму коју је одувек познавала. Хлађење коже главе је невероватан поклон и бићете поносни што сте одлучили да га испробате.
Сазнао сам у центру за инфузију, МСК!
Било је веома изазовно јер је било јако хладно и продужило је време мог третмана. Упркос томе, била сам задовољна резултатима. Одлагање и ограничавање губитка косе у првим месецима третмана помогло ми је да се осећам „нормално“ када ствари уопште нису биле нормалне!
Мој муж, Вини и моја мама су седели са мном током свих 16 третмана!
Након много, много сати разговора телефоном, осигуравајућа компанија ми је надокнадила трошкове за хладну капицу.
Изазов хлађења коже главе је вредео нормалности коју ми је пружио. Поносна сам на себе што сам завршила свих 16 циклуса са хлађењем коже главе!
Често кажем пацијентима који су ми сада погодни за капе да је то веома лична одлука да ли ћу ставити хладну капу или не, али сам сматрала да је то била права одлука за мене. Корист од одлагања и ограничавања губитка косе ми је вратила контролу над дијагнозом и дала ми самопоуздање које ми је било толико потребно током лечења.
Веома сам захвална компанијама попут Паксмана које су се изузетно потрудиле да пруже ову сјајну прилику за очување и заштиту косе (јер је то много више од „само косе“)!
Нисам био свестан хлађења коже главе пре него што ми је постављена дијагноза. За хлађење коже главе сам сазнао од др Лија, мог онколога.
Имала сам сјајно искуство! На хемотерапију сам отишла веома добро припремљена. Много пута сам гледала Паксманове видео снимке и неколико пута вежбала стављање капе пре него што сам почела са хемотерапијом. Била сам нервозна због прве сеансе хемотерапије. Хлађење главе ми је било хладно, али подношљиво. Како су недеље хемотерапије одмицале, била сам уверена да ми капа добро пристаје. И даље је била хладна, али подношљива. На пола пута нисам имала значајан губитак косе и осетила сам огромно олакшање! Када сам завршила хемотерапију, са нетакнутом косом, била сам веома захвална Паксману!
У инфузионом центру медицинског центра Ан Арундел.
Хлађење коже главе и Паксман су направили позитивну разлику у мом животу!!! Када сам сазнала да ми је потребна хемотерапија, моје прве помисли су биле да изгубим косу. Ја сам руководилац, водим посао и мама. Како могу ово да урадим без косе!? Прихватила бих тај изазов јер сам морала, АЛИ када сам сазнала за хлађење коже главе, била сам одушевљена када сам сазнала да је задржавање целе или дела моје косе реална могућност, то ми је дало потребну снагу да пребродим ово изазовно време! Хлађење коже главе делује!! Сви пацијенти који примају хемотерапију требало би да имају приступ томе!
Сваке недеље хемотерапије са мном је ишао пријатељ. И они су гледали Пакманове видео снимке и били су спремни да ми помогну да ставим капу. Такође сам се придружио неколико онлајн група за подршку, укључујући и Фејсбук групу за подршку Пакман. Било ми је веома корисно да сазнам о искуствима других.
Моја осигуравајућа компанија, Блу Крос/Блу Шилд у Мериленду, не покрива трошкове хлађења главе. Морао сам из свог џепа да платим за хлађење главе. Сведочио сам пред Генералном скупштином Мериленда о Предлогу закона 1187, који би захтевао од осигуравајућих компанија да делимично или у потпуности покрију трошкове хлађења главе у Мериленду. Настављам да се залажем за овај закон који је на гласању почетком 2026. године. Посвећен сам помагању другим становницима Мериленда који пролазе кроз хемотерапију да имају плаћен приступ хлађењу главе.
Активна сам у неколико група за подршку. Увек препоручујем хлађење коже главе! Оно што делим са другим женама јесте да позитивно размишљање мења игру. Ако мислите да ће хемотерапија и хлађење коже главе бити ужасно искуство, то ће бити и ваше искуство. Слично томе, ако је ваш став позитиван и усмерен ка томе да завршите посао, то ће бити ваше искуство. Кажем другима да не упадају у зечју рупу туђих негативних искустава, већ да у то уђу пуни наде и захвалности. Можемо да урадимо тешке ствари! Узмите један дан у исто време! Будите захвалне на овој технологији која спасава косу!
Знала сам за Паксман хлађење главе јер радим као фармацеут у Центру за рак Баклес у Кану, у Француској.
Оуи је цоннаиссаис вотре цаскуе цар је траваилле ен тант куе пхармациенне ау ЦЛЦЦ Бацлессе де Цаен
Уживао сам, упркос хладноћи, која свакако није била пријатна, али са топлом одећом (термо слојевима), термофором, ћебетом, шалом и топлим напитком, хладноћа је била много подношљивија. А када је прошло првих неколико минута, и осећај хладноће је био подношљивији.
Је л'аи биен вецу, малгре ле фроид рессенти, цертес пас форцемент агреабле маис авец дес ветементс цхаудс (ветементс тхермолацтил) уне боуиллотте, ун плаид, ет уне ецхарпе, ет уне боиссон цхауде ле фроиднет рессенти плус подршка Ет уне фоис лес премиерес минуте пассеес, ла сенсатион де фроид ест егалемент плус суппортабле.
У болничком центру Баје (UCP)
Ау центар хоспиталиер (уцп) де Баиеук
Уживао сам, упркос хладноћи, која свакако није била пријатна, али са топлом одећом (термо слојевима), термофором, ћебетом, шалом и топлим напитком, хладноћа је била много подношљивија. А када је прошло првих неколико минута, и осећај хладноће је био подношљивији.
Је л'аи биен вецу, малгре ле фроид рессенти, цертес пас форцемент агреабле маис авец дес ветементс цхаудс (ветементс тхермолацтил) уне боуиллотте, ун плаид, ет уне ецхарпе, ет уне боиссон цхауде ле фроиднет рессенти плус подршка Ет уне фоис лес премиерес минуте пассеес, ла сенсатион де фроид ест егалемент плус суппортабле.
Купила сам перике, турбане, украсе за косу... али пошто нисам изгубила сву косу, нисам морала да их носим. Користила сам кератин у праху да прекријем тања подручја.
Ј'аваис ацхете перрукуес, турбанс, франгес...маис цомме је н'аи пас перду тоус мес цхевеук, је н'аи пас еу а ен портер. Ј'аи еу рецоурс а дес поудрес де кератине поур маскуер лес зонес плус цлаирсемеес.
Кад бих морала поново да урадим, урадила бих то без оклевања јер ми је то у великој мери допринело да задржим део косе и осигурам поновни раст.
За све који размишљају о хлађењу: функционише и може вам помоћи да сачувате део косе, зато само напред! Постоји неколико трикова који ће вам помоћи да не будете толико хладни.
Си ц'етаит а рефаире је ле рефераи санс хеситер цар ца ларгемент партиципер а це куе је цонсерве уне партие де мес цхевеук ет а уне репоуссе хармониеусе.
А куелку'ун куи енвисаге ле рефроидиссемент: куе ца марцхе, ет пеут перметтре де гардер уне партие де сес цхевеук донц де фонцер санс хеситер! Ку'ил иа плусиеурс астуцес поур не пас авоир си фроид.