Kako ste izvedeli za hlajenje lasišča?
Ko sem se srečal s svojo onkološko ekipo, so mi povedali za hladilno kapo Paxman. Bila sem opremljena zanjo.
Kako ste prišli do hladilnega tretmaja lasišča?
Zaprosil/a sem za nepovratna sredstva HairToStay, ker moje zavarovanje ne krije zgornje meje stroškov. Za 1800 dolarjev stroškov zgornje meje sem dobil/a nepovratna sredstva v višini 1440 dolarjev.
Kakšna je bila vaša izkušnja s hlajenjem lasišča med napredovanjem kemoterapije?
Moja izkušnja s hlajenjem lasišča je bila neverjetna! Med postopkom sem lahko obdržala večino las. Morala sem si jih postriči, da se mi je kapa prilegala, vendar se mi je frizura zdela opolnomočujoča. To je bilo nekaj, kar sem lahko nadzorovala v situaciji, za katero sem čutila, da je nimam veliko nadzora. Med zdravljenjem je bil to proces. Preden sem šla na seanso, sem se morala stuširati in si popolnoma zmočiti lase. Nanesla sem si tudi balzam. Nato sem v bolnišnico nadela kapo za tuširanje. Tik preden sem si nadela kapo, sem si lase še bolj zmočila. Med seansami sem imela glavobol zaradi zategnjenosti in mraza, vendar sem se naučila pred seanso vzeti Tylenol, kar mi je izjemno pomagalo. S kapo je bilo veliko dela, saj sem jo morala imeti 90 minut po infuziji. Vendar sem to storila. Kapo sem pustila na glavi, dokler nisem prišla domov, da se je lahko odtalila. Nato sem si lase umila skupaj z drugimi sestavinami (brez šampona, samo z balzamom) in jih oblikovala. Z lasmi nisem počela ničesar do naslednjega tedna, ko sem imela kemoterapijo. To je delovalo dobro. Po končani kemoterapiji so se mi lasje nekaj tednov še vedno bolj izpadali kot običajno. Vendar so moji lasje ves čas ostali nedotaknjeni. Kapa je bila kot božji dar.
Kako ste želeli, da bi vas kdo najbolj podpiral? Kdo se vam je zdel najbolj spodbuden?
Moj frizerski salon me je zelo podpiral. Bili so mi v veliko pomoč, ko sem se prvič strigla pred kemoterapijo.
Prav tako mi je med eno od kemoterapij pomagala predstavnica Paxmana, Jacqueline Olsen.
Tudi moje medicinske sestre so bile v pomoč. Večino kemoterapije sem hodila sama. Pomagale so mi, da sem si navlažila lase.
Katere spodbudne besede bi namenili vsem, ki razmišljajo o hlajenju lasišča?
Svoje lase sem imela tako rada in misel na izgubo me je strašila. Vendar mi je ta kapa ponudila možno možnost. Zakaj torej ne bi poskusila? Poskusila sem in delovalo je! Mnogi so dvomili, da bo delovalo zaradi teksture mojih las, ki sem temnopolta ženska. Pravzaprav mislim, da je to delovalo v mojo korist. Lahko sem zdržala en teden, ne da bi se ukvarjala z lasmi, kar je bilo priporočilo. Morala sem si postriči lase, da so se prilegali kapi. Vendar sem z novim videzom pridobila povsem novo samozavest. Lahko sem se igrala z novim videzom, kar mi je bilo v pomoč v tako težkem času.
Slike zdravljenja


