Kako ste izvedeli za hlajenje lasišča?
Informacije so posredovali onkologi. Med zdravljenjem sem izrazila zaskrbljenost glede izpadanja las. Že od otroštva imam dolge lase in izguba las bi bila zelo uničujoča in depresivna.
Je bilo vaše hlajenje lasišča takšno, kot ste pričakovali?
Ja. Včasih je zategnjenost malo bolela, ampak je bilo znosno in raje bi čutila bolečino kot pa da ne bi imela las.
Ali ste kdaj začutili, da morate med zdravljenjem ali po njem nositi lasuljo, klobuk ali pokrivalo?
Ne. Kupil/a sem nekaj lasulj, vendar po tretmaju lasulje nisem več potreboval/a.
Kako se počutite glede svoje izkušnje s hlajenjem lasišča?
Vsekakor mi je pomagalo dvigniti moralo. Že sama misel na izgubo las je bila izjemno depresivna in bila sem zelo hvaležna, da je obstajal izdelek ali rešitev za moje skrbi glede izpadanja las. Kot ženska, ki nenehno nastopa v javnosti in se povezuje z ljudmi, bi bila izguba las preprosto uničujoča ...
Bi hlajenje lasišča priporočali drugim?
Vsekakor bi. Dobro novico o hlajenju lasišča sem razširila vsem, ki jih srečam, v cerkvi, na strokovnih dogodkih in v službi. Poskrbela sem, da ljudi spodbudim, naj o tem povedo vsem, ki jih poznajo, če bi kdaj potrebovali pomoč pri izpadanju las zaradi zdravljenja raka.
Slike zdravljenja

