Internetinės „TikTok“ moterys, kurioms pavyko išlaikyti plaukus, kūrė vaizdo įrašus.
Kaiser turėjo aparatą, o aš sumokėjau už procedūras.
Nebuvo taip nepatogu, kaip tikėjausi. Po 15 minučių galva nutirpo. Po to viskas buvo gerai. Tai pailgina procedūrą, bet buvo verta.
Mano vyras buvo geriausias palaikymas. Jis ateidavo į mano gydymo vizitus ir padėjo man tvirtai užsidėti kepurėlę, kad ji puikiai tiktų. Be jo nebūčiau to padariusi. Be to, „Paxman“ svetainė buvo labai naudinga, atsakydama į visus mano klausimus.
Tai turėtų būti numatyta ir tikiuosi, kad tai įvyks kiekvienoje valstijoje.
Jaučiu, kad buvo verta! Tragiškiausiu savo gyvenimo momentu atrodžiau normaliai. Maniau, kad būsiu plika, kaip sakė gydytojas, bet „Cool Chamber“ leido man išsaugoti visus plaukus! Tai buvo geriausias sprendimas ir aš jį rekomenduočiau visiems, kurie nerimauja dėl plaukų slinkimo.
Niekada anksčiau apie tai nebuvau girdėjęs, o tada slaugytojo navigatorius man tai paaiškino, kai sužinojau, kad man reikia chemoterapijos.
Išsigandau! Išsigandau dėl viso to! Bijau, kad neužsidėsiu tinkamai, bijojau, kad neveiks. Bet aš tokia labai tokia laiminga, kad tai padariau!!!! Deja, mano slaugytojos nebuvo gerai apmokytos su tuo, jos sakė, kad aš pirmoji jį panaudojau, todėl mano vyras padėjo man užsidėti kepuraitę. Man patiko šaltis. Jaučiausi puikiai per ir po peršalimo.
Mano tėvai, vyras, sūnus, šeima, draugai, bendradarbiai. Sąrašas tęsiasi. Turėjau DIDŽIULĘ palaikymo sistemą! Jie visi buvo šalia, tikrino mano sveikatą, lankė mane chemoterapijos seansų metu. Mano bendradarbiai netgi gamino krūties vėžio šveitimo kepuraites ir dėvėjo jas kiekvieną trečiadienį, kai gydžiausi! Tai man buvo labai svarbu. Vien žinojimas, kad jie yra šalia, man reiškė labai daug.
Mano draudimas visiškai nepadėjo ir planuoju kreiptis į valstijos rūmus ir paprašyti, kad tai būtų kompensuota daugiau žmonių. Vėžys yra pakankamai brangus, kad jį reikėtų kompensuoti! Labai didžiuojuosi Niujorku, kad jis buvo pirmoji valstija, priėmusi šią taisyklę. Tikiuosi, kad visos JAV valstijos paseks šiuo pavyzdžiu.
Nebijokite! Nepasiduokite! Jūs tai įvaldę! Būkite švelnūs sau ir savo plaukams. Taip pat patarčiau žmonėms prieš išleidžiant pinigus pasidomėti jų chemoterapijos tipo statistika, kad pamatytų, kiek tai gali padėti. Nepigu, bet man tai buvo verta.
Prieš diagnozę apie šį gydymą nežinojau. Kai sužinojau, kad sergu vėžiu, man reikėjo atlikti kompiuterinės tomografijos tyrimą, kad pamatyčiau, kokia mūsų būklė. Kalbėdamasi su slaugytoja, kuri duodavo kontrastinę medžiagą, pasakiau jai, kad bijau, jog vaikai į mane žiūrės plikai. Ji pasakė, kad yra šalčio šalinimo galimybė, tad ji mane supažindino su šia galimybe.
Tai buvo nuostabu, super sklandu ir labai lengva.
Išsigandau, nes skaičiau, kad kai kuriems žmonėms skaudėjo galvą ir pan., bet man buvo labai patogu.
Mano vyras, tėvai ir geriausi draugai... jie buvo nuostabūs šiomis dienomis ir aš negaliu jiems pakankamai padėkoti.
Nuostabu, manau, kad tai turėtų būti 100% kompensuota... siaubinga gydytis ir slinkti plaukai, jautiesi lyg netektum savęs... taigi, kovoji už savo gyvybę ir tuo pačiu neatrodai kaip tu pats veidrodyje, tai SUNKU.
Viskas bus gerai, tai BAISU išgyventi, lyg būčiau norėjusi išgyventi tai gerai ir gražiai jaustis. Tai tikrai verta, net jei ir prarasi daug plaukų, folikulai nemiršta, todėl plaukai auga labai greitai. Pamenu, žiūrėjau į visus slenkančius plaukus ir galvojau, kokia prasmė dėti šaldymo kepuraites, bet TAI LABAI VERTA.
Kai susitikau su savo onkologijos komanda, jie papasakojo man apie „Paxman“ aušinimo dangtelį. Jis man buvo pritaikytas.
Pateikiau paraišką „HairToStay“ dotacijai gauti, nes mano draudimas nepadengia šios ribos. Man pavyko gauti 1440 USD dotaciją 1800 USD kainai padengti.
Mano galvos odos vėsinimo patirtis buvo nuostabi! Viso proceso metu galėjau išlaikyti didžiąją dalį plaukų. Turėjau nusikirpti plaukus, kad kepuraitė tilptų ant galvos, bet kirpimas suteikė galių. Tai buvo kažkas, ką galėjau kontroliuoti situacijoje, kurios, jaučiau, nelabai galiu kontroliuoti. Procedūros metu tai buvo procesas. Prieš eidamas į seansą turėjau nusiprausti po dušu ir gerai sušlapinti plaukus. Taip pat užsidėdavau kondicionierių. Tada, eidamas į ligoninę, užsidėdavau dušo kepuraitę. Prieš užsidedant kepuraitę, dar labiau sušlapindavau plaukus. Seansų metu man skaudėdavo galvą dėl tempimo ir šalčio, bet išmokau prieš seansą išgerti „Tylenol“, kuris labai padėjo. Kepuraitės nešiojimas buvo ilgas procesas, nes turėjau ją laikyti užsidėjusi 90 minučių po infuzijos. Vis dėlto, aš tai padariau. Palikdavau kepuraitę uždėtą, kol grįždavau namo, kad ji atšiltų. Tada plaudavau plaukus kartu su kondicionieriumi (nenaudodama šampūno) ir juos formuodavau. Nieko nedariau plaukams iki kitos savaitės, kai man bus atliekama chemoterapija. Tai gerai veikė. Po chemoterapijos kelias savaites plaukai vis dar slinko labiau nei įprastai. Tačiau visą laiką plaukai išliko sveiki. Kepuraitė buvo Dievo dovana.
Mano kirpykla labai palaikė. Jie labai palaikė, kai pirmą kartą nusikirpau plaukus prieš chemoterapiją.
Be to, vieno chemoterapijos seanso metu man padėjo „Paxman“ atstovė Jacqueline Olsen.
Mano slaugytojos taip pat buvo paslaugios. Į chemoterapijos seansus dažniausiai eidavau viena. Jos padėdavo man vėl sušlapinti plaukus.
Aš taip mylėjau savo plaukus, ir mintis apie jų praradimą buvo bauginanti. Tačiau ši kepuraitė man suteikė galimą alternatyvą. Tad kodėl gi nepabandžius? Pabandžiau ir tai suveikė! Daugelis žmonių abejojo, ar tai veiks, dėl mano, kaip juodaodės moters, plaukų tekstūros. Manau, kad būtent tai ir pasiteisino. Galėjau savaitę ištverti nemanipuliuodama plaukų, kaip ir rekomenduojama. Teko nusikirpti plaukus, kad tilptų į kepuraitę. Tačiau įgijau visiškai naują pasitikėjimą savimi ir naują įvaizdį. Galėjau žaisti su savo nauju įvaizdžiu, o tai buvo naudinga tokiu sunkiu metu.
Pažinojau žmonių, kurie anksčiau jį naudojo ir sėkmingai išsaugojo daugumą jų plaukų. Tačiau nepažinojau nė vieno, kuris jį būtų naudojęs kartu su tais vaistais, kuriuos vartojau aš.
Mano slaugytoja specialistė susisiekė su „Paxman“ po atkaklaus prašymo, nes ligoninėje man buvo pasakyta, kad negalėsiu juo naudotis.
Mano patirtis buvo teigiama. Kuo daugiau chemoterapijos seansų turėjau, tuo sunkiau darėsi dėl retėjančių plaukų. Iš pradžių nerimavau, kad, sprendžiant iš statistikos, procedūra nebus labai sėkminga, bet kaip 21 metų mergina, kuri visada kirpdavosi plaukus, man buvo svarbu pabandyti. Po chemoterapijos buvau patenkinta rezultatu, bet jaučiau dvi mažas plikes vietas priekiniuose smilkiniuose, tačiau jos pradėjo ataugti dar prieš baigiant chemoterapiją ir buvo lengvai uždengiamos segtukais. Pirmosios 30 minučių šalto kepuraitės tikrai buvo sunkiausios, bet po maždaug valandos prie to prisitaikiau ir galėjau joje nusnūsti.
Mane labai palaikė šeima, ypač mama, kuri padarė viską, ką galėjo, kad jausčiausi kuo normaliau ir kuo geriau atrodyčiau prieš gydymą. Draugai mane labai palaikė. Paskutinėmis universiteto savaitėmis pradėjau chemoterapiją ir šalčio šalinimo procedūrą, ir artėjo daug semestro pabaigos renginių. Visi jie padėjo mano plaukams ir jų sveikatai – šiems renginiams buvo naudojamos įvairios šukuosenos be šilumos, kad atrodyčiau kaip ir visi kiti. Norėjau, kad mane palaikytų tie, kurie žinojo apie šalčio šalinimo procedūras, ir žmonės, kurie nesielgė su manimi kitaip vien dėl to, kad sirgau. Tai man labai padėjo gydymo metu, nes, kai turėjau plaukus, niekas nebūtų pagalvojęs, kad man bus taikoma chemoterapija.
Būtinai pabandykite ir pasistenkite iš visų jėgų! Kiekvienas žmogus skirtingai jaučia skausmą, bet verta pasidomėti, kaip tai padės jums po gydymo jaustis labiau savimi, o ne stereotipiniu „vėžiu sergančiu pacientu“.
Mano onkologas
Galvos odos vėsinimas man išties pakeitė žaidimo taisykles.
Tai suteikė man vilties, kad gydymo metu vis dar galėsiu atpažinti save – darbe, namuose ir veidrodyje. Dar svarbiau, kad tai leido mano trejų metų dukrai, kuri suprato mano diagnozę, matyti mane be matomo vėžio priminimo. Tai buvo neįtikėtina dovana mums abiem.
Pirmosios dešimt kiekvieno seanso minučių buvo sunkios, bet kai atradau savo ritmą, tai tapo mano rutinos dalimi. Savaitėms bėgant – ir toliau prižiūrint plaukus – darėsi vis lengviau – tiek fiziškai, tiek emociškai.
Galvos odos vėsinimas ne tik išsaugojo mano plaukus; tai padėjo išlaikyti normalumo jausmą ir kontrolę vienu sunkiausių mano gyvenimo laikotarpių.
Visa mano šeima buvo nuostabi – mama, tėtis, žmona ir vaikai buvo šalia manęs per kiekvieną gydymo etapą. Tačiau mano tėtis tapo mūsų šeimos galvos odos aušinimo ekspertu – sužinojo viską apie kepurėlę, jos prigludimą ir procesą. Jis eidavo su manimi į kiekvieną procedūrą, du kartus patikrindavo jos padėtį ir kiekvieną savaitę įsitikindavo, kad ji idealiai tinka.
Keista, bet tai, kas galėjo būti neįveikiama, virto tuo, su kuo susidūrėme kartu – ir tai man reiškė labai daug.
Tu gali tai padaryti. Pirmosios kelios minutės bus nepatogios, bet atrasite savo ritmą – ir tai bus verta. Tikėk, kad tai veikia. Kiekvienas užsiėmimas bus lengvesnis, ir kiekvieną dieną pažvelgsi į veidrodį ir suprasi, kad vis dar atrodai kaip anksčiau.
Kalbama ne tik apie plaukus – tai apie viltį, pasitikėjimą savimi ir dovaną, leidžiančią dukrai matyti tave kaip tokią pačią mamą, kokią ji visada pažinojo. Galvos odos vėsinimas yra neįtikėtina dovana, ir jūs labai didžiuositės, kad nusprendėte jį išbandyti.
Aš sužinojau infuzijų centre, MSK!
Tai buvo labai sunku, nes buvo labai šalta ir pailgino gydymo dienas. Nepaisant to, buvau patenkinta rezultatais. Plaukų slinkimo sulėtinimas ir ribojimas per pirmuosius gydymo mėnesius padėjo man jaustis „normaliai“, kai viskas visiškai nebuvo normalu!
Mano vyras, Vinny ir mama sėdėjo su manimi visų 16 procedūrų metu!
Po daugybės valandų pokalbių telefonu gavau kompensaciją iš draudimo bendrovės už peršalimo kepuraitę.
Galvos odos vėsinimo iššūkis buvo vertas to normalumo, kurį jis man padovanojo. Didžiuojuosi savimi, kad baigiau visus 16 galvos odos vėsinimo ciklų!
Dažnai pacientams sakau, kad dabar man tinka šaldymo kepurės, jog sprendimas dėl šaldymo kepurės ar ne yra labai asmeniškas, bet aš jaučiau, kad tai teisingas sprendimas man. Plaukų slinkimo atitolinimas ir apribojimas leido man vėl kontroliuoti diagnozę ir suteikė pasitikėjimo savimi, kurio taip reikėjo gydymo metu.
Esu labai dėkinga tokioms įmonėms kaip „Paxman“, kurios padarė viską, kad pasiūlytų šią nuostabią galimybę išsaugoti ir apsaugoti plaukus (nes tai daug daugiau nei „tik plaukai“)!
Prieš diagnozę nežinojau apie galvos odos vėsinimą. Apie galvos odos vėsinimą sužinojau iš savo onkologo dr. Lee.
Patyriau puikių įspūdžių! Į chemoterapiją ėjau labai gerai pasiruošusi. Daug kartų žiūrėjau Paxmano vaizdo įrašus ir kelis kartus praktikavausi užsidėti kepuraitę prieš pradėdama chemoterapiją. Pirmojo chemoterapijos seanso metu jaudinausi. Galvos odos vėsinimas man atrodė šaltas, bet pakenčiamas. Chemoterapijos savaitėms įsibėgėjant, buvau įsitikinusi, kad kepuraitė man puikiai tinka. Ji ir toliau buvo šalta, bet pakenčiama. Įpusėjus seansui, mano plaukai smarkiai neslinko ir jaučiausi labai palengvėjusi! Kai baigiau chemoterapiją su nepažeistais plaukais, buvau labai dėkinga Paxmanui!
Anne Arundel medicinos centro infuzijų centre.
Galvos odos vėsinimas ir „Paxman“ padarė teigiamą skirtumą mano gyvenime!!! Kai sužinojau, kad man reikia chemoterapijos, pirmiausia pagalvojau apie plaukų slinkimą. Esu vadovė, valdanti verslą, ir mama. Kaip man tai padaryti neturint plaukų!? Būčiau priėmusi šį iššūkį, nes turėjau, BET kai sužinojau apie galvos odos vėsinimą, labai apsidžiaugiau sužinojusi, kad išsaugoti visus arba dalį plaukų yra reali galimybė, tai suteikė man reikiamos motyvacijos įveikti šį sunkų laikotarpį! Galvos odos vėsinimas veikia!! Visi chemoterapijos pacientai turėtų turėti galimybę jį gauti!
Kiekvieną chemoterapijos savaitę mane lydėdavo draugas. Jis taip pat žiūrėjo „Paxman“ vaizdo įrašus ir buvo pasiruošęs padėti man užsidėti kepuraitę. Taip pat prisijungiau prie kelių internetinių palaikymo grupių, įskaitant „Facebook“ „Paxman“ palaikymo grupę. Man buvo labai naudinga sužinoti apie kitų patirtį.
Mano draudimo bendrovė „Blue Cross“ / „Blue Shield“ Merilande neapmoka galvos odos vėsinimo išlaidų. Už galvos odos vėsinimą turėjau mokėti pats. Liudijau Merilando Generalinėje Asamblėjoje dėl 1187 įstatymo projekto, kuris įpareigotų draudimo bendroves iš dalies arba visiškai padengti galvos odos vėsinimo išlaidas Merilande. Toliau pasisakau už šį įstatymo projektą, dėl kurio bus balsuojama 2026 m. pradžioje. Esu pasiryžęs padėti kitiems Merilando gyventojams, kuriems taikoma chemoterapija, gauti mokamą prieigą prie galvos odos vėsinimo paslaugų.
Dalyvauju keliose palaikymo grupėse. Visada rekomenduoju galvos odos vėsinimą! Su kitomis moterimis dalinuosi mintimi, kad pozityvus mąstymas keičia žaidimo taisykles. Jei manote, kad chemoterapija ir galvos odos vėsinimas bus siaubinga patirtis, tokia bus ir jūsų patirtis. Panašiai, jei jūsų požiūris yra pozityvus ir siekia užsibrėžti tikslą, tokia bus ir jūsų patirtis. Kitoms patariu nepasiduoti kitų neigiamų patirčių triušio oloje, o eiti į tai su viltimi ir dėkingumu. Mes galime įveikti sunkius dalykus! Gyvenkite po vieną dieną! Būkite dėkingos už šią plaukus gelbstinčią technologiją!
Žinojau apie „Paxman“ galvos odos vėsinimą, nes dirbu vaistininku Baclesse vėžio centre Kane, Prancūzijoje.
Oui je connaissais votre casque car je travaille en tant que pharmacienne au CLCC Baclesse de Caen
Man patiko, nepaisant šalčio, kuris tikrai nebuvo malonus, bet su šiltais drabužiais (termo sluoksniais), karšto vandens buteliuku, antklode, šaliku ir karštu gėrimu šaltis buvo daug lengviau pakeliamas. O praėjus pirmosioms kelioms minutėms, šalčio jausmas taip pat tapo lengviau pakeliamas.
Je l'ai bien vécu, malgré le froid ressenti, certes pas forcément agréable mais avec des vêtements chauds (vêtements thermolactyl) une bouillotte, un plaid, et une écharpe, et une boisson chaude le froid ressenti plus supportable est nettement. Et une fois les premières minutes passées, la sensation de froid est également plus supportable.
Bayeux ligoninės centre (UCP)
Au centre Hospitalier (UCP) de Bayeux
Man patiko, nepaisant šalčio, kuris tikrai nebuvo malonus, bet su šiltais drabužiais (termo sluoksniais), karšto vandens buteliuku, antklode, šaliku ir karštu gėrimu šaltis buvo daug lengviau pakeliamas. O praėjus pirmosioms kelioms minutėms, šalčio jausmas taip pat tapo lengviau pakeliamas.
Je l'ai bien vécu, malgré le froid ressenti, certes pas forcément agréable mais avec des vêtements chauds (vêtements thermolactyl) une bouillotte, un plaid, et une écharpe, et une boisson chaude le froid ressenti plus supportable est nettement. Et une fois les premières minutes passées, la sensation de froid est également plus supportable.
Buvau nusipirkusi perukus, turbanus, perukus... bet kadangi nepraradau visų plaukų, jų nereikėjo nešioti. Plonesnėms vietoms padengti naudojau keratino miltelius.
J'avais acheté perruques, turbans, fraranges...mais comme je n'ai pas perdu tous mes cheveux, je n'ai pas eu à en porter. J'ai eu recours a des poudres de kératine pour masquer les zones plus clairsemées.
Jei reikėtų tai daryti dar kartą, nedvejodama daryčiau, nes tai labai padėjo išsaugoti dalį plaukų ir užtikrinti jų ataugimą.
Visiems, svarstantiems apie vėsinimą: tai veikia ir gali padėti išlaikyti dalį plaukų, tad nedvejodami išbandykite! Yra keletas gudrybių, kaip išvengti tokio šalčio pojūčio.
Si c'était a refaire je le referai sans hésiter car ça didelis dalyvis a ce que je conserve une partie de mes cheveux et a une repousse harmonieuse.
A quelqu'un qui envisage le refroidissement: que ça marche, et peut permettre de garder une partie de ses cheveux donc de foncer sans hésiter! Qu'il ya plusieurs astuces pour ne pas avoir si froid.