Ženy na TikToku, které si udržely vlasy, natočily online videa.
Kaiser měl přístroj a já jsem platil za ošetření.
Nebylo to tak nepříjemné, jak jsem si myslel. Po 15 minutách mi znecitlivěla hlava. Pak už to bylo v pohodě. Prodlužuje to ošetření o hodně času, ale stálo to za to.
Můj manžel mi byl největší oporou. Chodil na mé ošetření a pomáhal mi pevně nasadit čepici, aby mi dobře seděla. Bez něj bych to nezvládla. Také webové stránky Paxman mi velmi pomohly s odpovědí na všechny mé otázky.
Mělo by to být zahrnuto a doufám, že se to stane v každém státě.
Myslím, že to stálo za to! V nejtragičtějším období svého života jsem vypadala normálně. Myslela jsem si, že budu plešatá, jak říkal doktor, ale díky cool čepování jsem si nechala všechny vlasy! Bylo to nejlepší rozhodnutí a doporučila bych ho každému, kdo se obává ztráty vlasů.
Nikdy předtím jsem o tom neslyšel/a, pak mi to vysvětlila sestra-navigátorka, když jsem zjistil/a, že potřebuji chemoterapii.
Bála jsem se! Bála jsem se úplně všeho! Bála jsem se, že si to nenasadím správně, že to nebude fungovat. Ale jsem tak strašně šťastná, že jsem to udělala!!!! Moje sestřičky bohužel nebyly moc dobře proškolené, říkaly, že jsem byla první, kdo to použil, tak mi s tím čepicí pomohl manžel. Zima se mi moc líbila. Cítila jsem se skvěle během nasazení i po něm.
Moji rodiče, můj manžel, můj syn, moje rodina, moji přátelé, moji kolegové. Seznam by mohl pokračovat. Měla jsem OBROVSKÝ systém podpory! Všichni tu pro mě byli, kontrolovali mě, navštěvovali mě během chemoterapie, moji kolegové mi dokonce vyrobili čepice na rakovinu prsu a nosili je každou středu, když jsem se léčila! To pro mě bylo obrovské. Už jen to, že tu jsou, pro mě znamenalo celý svět.
Moje pojištění mi vůbec nepomohlo a plánuji se obrátit na státní pojišťovnu a nechat si to proplatit pro více lidí. Rakovina je dost drahá na to, aby to bylo proplaceno! Jsem na New York hrdý, že je prvním státem, který to schválil. Doufám, že všechny státy v USA budou následovat tento příklad.
Neboj se! Nevzdávej to! Zvládneš to! Buď k sobě i ke svým vlasům šetrná. Také bych lidem poradila, aby si před utrácením peněz prohlédli statistiky svého typu chemoterapie a zjistili, jak moc by jim mohla pomoci. Není to levné, ale pro mě to stálo za to.
Před diagnózou jsem o této léčbě nevěděl. Když jsem věděl, že mám rakovinu, musel jsem podstoupit CT vyšetření, aby se zjistilo, v jaké fázi se nacházíme, a když jsem mluvil se sestrou, která mi dávala kontrastní látku, řekl jsem jí, že se bojím, že se na mě děti budou dívat holohlavě, a ona mi řekla, že existuje možnost studeného krytí, takže to byla ona, kdo mě s tím seznámil.
Bylo to úžasné, super hladké a velmi snadné.
Bála jsem se, protože jsem četla, že někteří lidé měli bolesti hlavy atd., ale pro mě to bylo velmi příjemné.
Můj manžel, rodiče a nejlepší přátelé... byli v těchto dnech úžasní a já jim nemohu dostatečně poděkovat.
Je to úžasné, myslím, že by to mělo být 100% proplaceno... je hrozné podstupovat léčbu a vypadávání vlasů je jako ztráta sebe sama... takže bojujete o život a také to, že v zrcadle nevypadáte jako vy, je to TĚŽKÉ.
Všechno bude v pořádku, je to HROZNÁ věc, kterou si člověk musí prožít, klidně si tohle musím prožít a cítit se dobře a krásně. Stojí to za to, i když nakonec přijdeš o hodně vlasů, vlasové folikuly neodumírají, takže vlasy rostou velmi rychle. Pamatuji si, jak jsem se dívala na všechny ty vlasy, které mi vypadaly, a říkala si, k čemu to má studené krytí, ale STOJÍ TO ZA TO.
Když jsem se setkal se svým onkologickým týmem, řekli mi o chladicí čepici Paxman. Byla mi na ni připravena.
Požádala jsem o grant HairToStay, protože moje pojištění nehradí strop. Podařilo se mi získat grant ve výši 1440 dolarů na náklady na strop 1800 dolarů.
Můj zážitek z ochlazování pokožky hlavy byl úžasný! Během procedury jsem si dokázala udržet většinu vlasů. Musela jsem si vlasy ostříhat, aby mi čepice seděla na hlavě, ale sestřih vlasů mi dodával sílu. Bylo to něco, co jsem mohla ovlivnit v situaci, o které jsem si myslela, že ji moc ovlivnit nemám. Během procedury to byl proces. Musela jsem se osprchovat a vlasy si před ošetřením pořádně namočit. Také jsem si nanesla balzám. Pak jsem si do nemocnice nasadila sprchovou čepici. Těsně před nasazením čepice jsem si vlasy namočila víc. Během procedur mě bolela hlava z napětí a chladu, ale naučila jsem se před procedurou užívat Tylenol, což mi nesmírně pomohlo. S čepicí to byl docela náročný proces, protože jsem si ji musela nechat na hlavě 90 minut po infuzi. Nicméně jsem to udělala. Čepici jsem si nechala na hlavě, dokud jsem se nedostala domů, aby se rozmrazila. Pak jsem si vlasy umyla společně s mytím vlasů (ne šamponem, jen kondicionérem) a upravila je. S vlasy jsem nic nedělala až do příštího týdne, kdy jsem podstupovala chemoterapii. To fungovalo dobře. Po dokončení chemoterapie mi vlasy několik týdnů lámaly víc než obvykle. Nicméně mi po celou dobu zůstaly neporušené. Čepice byla dar z nebes.
Můj kadeřnický salon mě nesmírně podpořil. Byli mi nesmírně nápomocní, když jsem si nechala udělat první stříhání před chemoterapií.
Také mi během jedné z mých chemoterapií pomohla zástupkyně společnosti Paxman, Jacqueline Olsenová.
I mé sestřičky byly ochotné. Na chemoterapii jsem chodila většinu sezení sama. Pomáhaly mi namočit si vlasy.
Své vlasy jsem měla tak ráda a pomyšlení na jejich ztrátu mě děsilo. Tato čepice mi ale nabídla jednu z možností. Tak proč to nezkusit? Zkusila jsem to a fungovalo to! Hodně lidí pochybovalo, že to bude fungovat kvůli struktuře mých vlasů, které jsem černoška. Myslím si, že to vlastně hrálo v můj prospěch. Vydržela jsem týden, aniž bych si s vlasy něco dělala, což je doporučení. Musela jsem si vlasy ostříhat, aby se vešly do čepice. S novým vzhledem jsem ale získala úplně nové sebevědomí. Mohla jsem si s ním hrát, což mi v tak těžké době pomohlo.
Znal jsem lidi, kteří ho v minulosti používali a podařilo se jim udržet většinu vlasů. Neznal jsem však nikoho, kdo by ho užíval současně s lékem, který jsem bral já.
Moje specializovaná zdravotní sestra kontaktovala Paxman po opakované žádosti, protože mi v nemocnici řekli, že ho nebudu moci používat.
Moje zkušenost byla pozitivní. Čím více chemoterapií jsem absolvovala, tím těžší to bylo, protože mi řídly vlasy. Ze začátku jsem se bála, že to nebude moc úspěšné, vzhledem ke statistikám, ale jako 21letá dívka, která si vždycky nechávala upravovat vlasy, pro mě bylo důležité to zkusit. Po chemoterapii jsem byla s výsledkem spokojená, ale všimla jsem si dvou malých lysých míst na předních spáncích, která mi ale začala dorůstat ještě před dokončením chemoterapie a dala se snadno zakrýt sponkami. Prvních 30 minut studené čepice bylo rozhodně nejtěžších, ale asi po hodině jsem si na to zvykla a mohla jsem si v ní zdřímnout.
Velkou podporu mi poskytla moje rodina, zejména moje maminka, která udělala vše, co mohla, abych se cítila co nejnormálněji a co nejlépe si udržela vzhled před léčbou. Přátelé mě velmi podporovali. Byla jsem v posledních týdnech na univerzitě, když jsem začala s chemoterapií a studenou terapií, a měla jsem před sebou spoustu akcí na konci semestru. Všichni mi pomohli s vlasy a jejich zdravím – na tyto akce se používaly různé účesy bez tepelné úpravy, takže jsem na nich vypadala jako všichni ostatní. Chtěla jsem, aby mě co nejlépe podporovali ti, kteří mají znalosti o studené terapii, a také lidé, kteří se ke mně nechovali jinak jen proto, že jsem byla nemocná. To mi během léčby opravdu pomohlo, protože vzhledem k tomu, že jsem měla vlasy, by si nikdo nemyslel, že podstupuji chemoterapii.
Určitě to zkuste a snažte se s tím co nejlépe! Každý má jiný práh bolesti, ale ať se podíváte, jak vám to pomůže po skončení léčby cítit se víc sama sebou a ne jako stereotypní „pacient s rakovinou“.
Můj onkolog
Chlazení pokožky hlavy pro mě bylo skutečně zlomové.
Dalo mi to naději, že se i během léčby stále dokážu rozpoznat – v práci, doma i v zrcadle. Navíc to umožnilo mé tříleté dceři, která chápala mou diagnózu, aby mě viděla bez viditelné připomínky rakoviny. To byl pro nás oba neuvěřitelný dar.
Prvních deset minut každé lekce bylo náročných, ale jakmile jsem si našla svůj rytmus, stalo se to součástí mé rutiny. Jak týdny plynuly – a jak jsem si dál udržovala vlasy – bylo to snazší, jak fyzicky, tak psychicky.
Chlazení pokožky hlavy mi nejen zachránilo vlasy, ale pomohlo mi i zachovat pocit normálnosti a kontroly nad vlasmi během jednoho z nejnáročnějších období mého života.
Celá moje rodina byla neuvěřitelná – moje máma, táta, manželka i děti byli se mnou v každém kroku ošetření. Ale můj táta se stal rodinným expertem na chlazení pokožky hlavy – naučil se všechno o čepičce, jejím usazení a celém procesu. Chodil se mnou na každé ošetření, dvakrát zkontroloval umístění a ujistil se, že je perfektně nasazená.
Překvapivě se z něčeho, co mohlo být ohromující, stalo něco, čemu jsme čelili společně – a to pro mě znamenalo celý svět.
Zvládnete to. Prvních pár minut bude nepříjemných, ale najdete si svůj rytmus – a bude to stát za to. Věřte, že to funguje. Každé další cvičení bude snazší a každý den se podíváte do zrcadla a uvědomíte si, že stále vypadáte jako vy.
Nejde jen o vlasy – jde o naději, sebevědomí a dar, že mě moje dcera může vidět jako stejnou mámu, kterou vždycky znala. Chladivý balzám na pokožku hlavy je neuvěřitelný dar a budete na něj tak hrdí, že jste se ho rozhodli vyzkoušet.
Zjistil jsem to v infuzním centru, MSK!
Bylo to velmi náročné, protože byla velká zima a prodloužilo to mé léčebné dny. I tak jsem byla s výsledky spokojená. Zpomalení a omezení vypadávání vlasů v prvních měsících léčby mi pomohlo cítit se „normálně“, když věci vůbec normální nebyly!
Můj manžel Vinny a moje máma se mnou seděli všech 16 ošetření!
Po mnoha, mnoha hodinách telefonování mi moje pojišťovna přece jen proplatila náklady na přetížení.
Výzva ochlazování pokožky hlavy stála za to, že mi to dalo normální pocit. Jsem na sebe hrdá, že jsem všech 16 cyklů s ochlazováním pokožky hlavy dokončila!
Často říkám pacientům, kterým teď zvládám aplikovat čepičky, že je to velmi osobní rozhodnutí, zda aplikovat studenou čepičku, nebo ne, ale cítila jsem, že to pro mě bylo správné rozhodnutí. Výhoda oddálení a omezení vypadávání vlasů mi vrátila kontrolu nad diagnózou a dodala mi sebevědomí, které jsem tolik potřebovala během léčby.
Jsem nesmírně vděčná firmám jako Paxman, které udělaly maximum pro to, aby nám nabídly tuto úžasnou příležitost k udržení a ochraně vlasů (protože jsou to mnohem víc než „jen vlasy“)!
Před diagnózou jsem o ochlazování pokožky hlavy nevěděl/a. O ochlazování pokožky hlavy jsem se dozvěděl/a od svého onkologa, Dr. Leeho.
Měla jsem skvělou zkušenost! Na chemoterapii jsem šla velmi dobře připravená. Mnohokrát jsem si prohlédla Paxmanova videa a před zahájením chemoterapie jsem si několikrát nacvičovala nasazení čepice. Z první chemoterapie jsem byla nervózní. Ochlazení pokožky hlavy mi připadalo studené, ale dalo se to zvládnout. Jak týdny chemoterapie postupovaly, byla jsem si jistá, že mi čepice dobře padne. Stále byla studená, ale dala se zvládnout. V polovině chemoterapie jsem neměla žádnou výraznou ztrátu vlasů a byla jsem taková úleva! Když jsem chemoterapii dokončila s neporušenými vlasy, byla jsem Paxmanovi nesmírně vděčná!
V infuzním centru lékařského centra Anne Arundel.
Chlazení pokožky hlavy a Paxman mi pozitivně změnily život!!! Když jsem se dozvěděla, že potřebuji chemoterapii, moje první myšlenky byly na ztrátu vlasů. Jsem manažerka, řídím firmu a jsem matka. Jak to můžu udělat bez vlasů!? Tuto výzvu bych přijala, protože jsem musela, ALE když jsem se dozvěděla o chlazení pokožky hlavy, byla jsem nadšená, že si můžu ponechat všechny nebo některé vlasy. Dodalo mi to potřebnou energii, abych překonala toto náročné období! Chlazení pokožky hlavy funguje!! Všichni pacienti po chemoterapii by k němu měli mít přístup!
Každý týden chemoterapie se mnou chodil kamarád. Také se díval na videa Paxmana a byl připravený mi pomoci s nasazením čepice. Také jsem se připojil k několika online podpůrným skupinám, včetně facebookové skupiny Paxman. Bylo pro mě velmi užitečné dozvědět se o zkušenostech ostatních.
Moje pojišťovna, Blue Cross/Blue Shield v Marylandu, nehradí chlazení pokožky hlavy. Musel jsem si chlazení pokožky hlavy zaplatit z vlastní kapsy. Vypovídal jsem před Valným shromážděním Marylandu o návrhu zákona č. 1187, který by od pojišťoven v Marylandu vyžadoval, aby chlazení pokožky hlavy v plné výši hradily. I nadále se budu zasazovat o tento návrh zákona, o kterém se bude hlasovat začátkem roku 2026. Jsem odhodlán pomáhat dalším obyvatelům Marylandu, kteří podstupují chemoterapii, aby měli přístup k placenému chlazení pokožky hlavy.
Jsem aktivní v několika podpůrných skupinách. Vždy doporučuji ochlazování pokožky hlavy! S ostatními ženami sdílím, že pozitivní myšlení je zlomové. Pokud si myslíte, že chemoterapie a ochlazování pokožky hlavy budou hrozné zkušenosti, bude to i vaše zkušenost. Stejně tak, pokud je váš postoj pozitivní a zaměřený na to, aby to šlo, bude to i vaše zkušenost. Říkám ostatním, aby se nepouštěli do negativních zkušeností jiných, ale aby do toho šli s nadějí a vděčností. Zvládneme i těžké věci! Berte to den po dni! Buďte vděční za tuto technologii, která šetří vlasy!
O chlazení pokožky hlavy Paxman jsem věděl/a, protože pracuji jako lékárník/lékárnice v onkologickém centru Baclesse v Caen ve Francii.
Oui je connaissais votre casque car je travaille en tant que pharmacienne au CLCC Baclesse de Caen
Užíval jsem si to, i přes zimu, která rozhodně nebyla příjemná, ale s teplým oblečením (termovrstvy), termoforem, dekou, šálou a horkým nápojem byla zima mnohem snesitelnější. A jakmile uplynuly první minuty, byl i pocit chladu snesitelnější.
Je l'ai bien vécu, malgré le le froid ressenti, certes pas force agréable mais avec des vêtements chauds (vêtements thermolactyl) une bouillotte, un pléd, et une écharpe, et une boisson chaude le froid ressentiable supportable. Et une fois les premières minutes passées, la feeling de froid est également plus supportable.
V nemocničním centru Bayeux (UCP)
Au center hospitalier (ucp) de Bayeux
Užíval jsem si to, i přes zimu, která rozhodně nebyla příjemná, ale s teplým oblečením (termovrstvy), termoforem, dekou, šálou a horkým nápojem byla zima mnohem snesitelnější. A jakmile uplynuly první minuty, byl i pocit chladu snesitelnější.
Je l'ai bien vécu, malgré le le froid ressenti, certes pas force agréable mais avec des vêtements chauds (vêtements thermolactyl) une bouillotte, un pléd, et une écharpe, et une boisson chaude le froid ressentiable supportable. Et une fois les premières minutes passées, la feeling de froid est également plus supportable.
Koupila jsem si paruky, turbany, příčesky... ale protože jsem nepřišla o všechny vlasy, nemusela jsem je nosit. Použila jsem keratinové pudry, abych zakryla řídší partie.
J'avais acheté perruques, turbany, franges...mais comme je n'ai pas perdu tous mes cheveux, je n'ai pas eu à en porter. J'ai eu reours a des poudres de kératine pour masquer les zones plus clairsemées.
Kdybych to musela udělat znovu, udělala bych to bez váhání, protože mi to hodně pomohlo udržet si část vlasů a zajistit jim opětovný růst.
Pro všechny, kteří uvažují o ochlazení: funguje to a může vám to pomoci uchovat si část vlasů, takže do toho bez váhání! Existuje několik triků, jak se vyhnout pocitu zimy.
Si c'était a refaire je le referai sans hésiter car ça a largement participer a ce que je conserve une partie de mes cheveux et a une repousse harmonieuse.
A quelqu'un qui envisage le refroidissement: que ça marche, et peut permettre de garder une party de ses cheveux donc de foncer sans hesiter! Qu'il ya plusieurs astuces pour ne pas avoir si froid.